REKLAMA

Marcin Meller redaktorem naczelnym WP

2020-10-01 09:50
publikacja
2020-10-01 09:50
fot. Joanna Borowska / FORUM

16 listopada stanowisko redaktora naczelnego Wirtualnej Polski obejmie Marcin Meller. Piotr Mieśnik, który przez ostatnie miesiące pełnił te obowiązki, zostanie zastępcą redaktora naczelnego.

Redaktorowi naczelnemu będzie podlegać kilkuset dziennikarzy i wydawców m.in. z redakcji WP Wiadomości, money.pl, WP SportoweFakty i kilkunastu innych serwisów należących do Wirtualnej Polski.

Przychodzę do świetnie działającej, nowoczesnej firmy medialnej, lidera rynku, więc chcę utrzymać to, co bardzo dobrze działa i dodać atuty ze świata klasycznego dziennikarstwa, z którego się wywodzę. W moim blisko trzydziestoletnim życiu zawodowym oglądałem świat z bardzo różnych perspektyw, liczę, że teraz to w pełni zaprocentuje. Będę starał się, by Wirtualna Polska była medium środka, otwartym na głosy i opinie z różnych stron i środowisk. Mam nadzieję, że dzięki skali i sile WP będę mógł dodać wartości i rumieńców polskiej rzeczywistości medialno-społecznej powiedział Meller.

Od marca 2020 roku, po odejściu z funkcji redaktora naczelnego Tomasza Machały, obowiązki redaktora naczelnego WP pełnił Piotr Mieśnik. 16 listopada obejmie on funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Marcin Meller z wykształcenia jest historykiem. Przez 12 lat był reporterem „Polityki”, opisywał konflikty na Kaukazie, w Iranie, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000-2002 był prowadzącym pierwszego w Polsce reality show „Agent”. Od 2003 do 2012 redaktor naczelny polskiej edycji „Playboya”. W latach 2005-2008 oraz 2013-2019 współprowadził Dzień Dobry TVN, a od 2009 roku jest gospodarzem Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Felietonista „Wprost”, a od 2012 „Newsweeka”. Od 2016 roku był dyrektorem w Grupie Wydawniczej Foksal. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał bestsellerowe „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”, a sam „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”, „Sprzedawcę arbuzów” i ostatnio „Nietoperza i suszone cytryny”.

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
jes
Tatuś, wieloletni działacz socjalistyczny i członek PZPR dobrze synka ustawił. Synek udawał, że działał w podziemiu, pewnie wsadzony tam przez tatusia.
slawekqs
Zawsze mnie to zastanawiało jak to społeczeństwo ma być normalne i nie podzielone jak ludzie z rodowodem PZPR którzy przed rokiem 1989 żyli jak pączki w masle teraz w wielu przypadkach są tzw. Autorytety hehe pięknie sie uwłaszczyli a nam głodowe emeryturki nic więcej resortowe dzieci sporo ich .
szmk
Jak to społeczeństwo ma być normalne, skoro każdy, kto się dorobił, jest uważany za złodzieja, a głodowa emerytura ma być dowodem cnotliwego życia.
slawekqs odpowiada szmk
Jak kto się dorobił to ja bym Ci opowoedział o czerwonych kacykach co wiadrami z sojuzu wozili złoto za materiały budowlane które miały być przeznaczone na budowę bloków szpitali itp. A cały ten okrągły stoł to jeden wielki szfindel który umożliwił bytowanie w sferze publicznej tego typu ludzi którzy nigdy pałą Jak kto się dorobił to ja bym Ci opowoedział o czerwonych kacykach co wiadrami z sojuzu wozili złoto za materiały budowlane które miały być przeznaczone na budowę bloków szpitali itp. A cały ten okrągły stoł to jeden wielki szfindel który umożliwił bytowanie w sferze publicznej tego typu ludzi którzy nigdy pałą od milicji nie dostał a teraz zgrywa elitę żałosne
and00
Co internacjonaliści myślą przeraża mnie
Facet całe życie pracował w lewackich i liberalno internacjonalistycznych mediach:
Polityka, TVN, radio Agory i Newsweek. Otwarcie deklaruje że jest ze środowiska przeciwników PiSu i uważa że będzie "otwartym na głosy i opinie z różnych stron i środowisk"
Nie
Co internacjonaliści myślą przeraża mnie
Facet całe życie pracował w lewackich i liberalno internacjonalistycznych mediach:
Polityka, TVN, radio Agory i Newsweek. Otwarcie deklaruje że jest ze środowiska przeciwników PiSu i uważa że będzie "otwartym na głosy i opinie z różnych stron i środowisk"
Nie chcę być posądzany o antysemityzm, ale jego akurat nie lubię, kolejna ogniwo dynastii
demeryt_69
A co w tym dziwnego - ta 'opcja etniczna' ma bardzo długą tradycję w ruchu lewackim :)
m00zyk
A wiadomość ta co ma wspólnego z finansami?...
demeryt_69
Dla budżetu tego obleśnego bajgla dość sporo :)
demeryt_69
Meller z wykształcenia jest historykiem - szalom!
przemek_opinia
Panie Marcinie prosimy, o usunięcie propagandowych narzędzi z WP, które usuwają komentarze krytycznie odmienne od linii narracyjno-politycznej realizowanej przez WP.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki