REKLAMA

„Mamy już dość” - mówi premier Holandii i ogłasza luzowanie obostrzeń koronawirusowych

2021-02-23 21:20
publikacja
2021-02-23 21:20
fot. POOL / Forum/Reuters

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mark Rutte i minister zdrowia Hugo De Jonge zapowiedzieli zniesienie części obowiązujących obecnie ograniczeń epidemicznych, m.in. otwarcie sklepów detalicznych. "Jesteśmy ciągle w trudnej fazie" – zaznaczył jednak szef rządu.

Rutte zwrócił też uwagę na obciążenie szpitali, brytyjski wariant koronawirusa i możliwą trzecią falę zakażeń. "Zaczynamy jednak stopniowe otwieranie społeczeństwa" - zapowiedział.

"Społeczne, ekonomiczne i psychologiczne konsekwencje zaczynają się sumować, po prostu mamy dość" – mówił.

Od 3 marca sprzedawcy detaliczni będą mogli zacząć przyjmować klientów. Aby jednak zrobić zakupy, trzeba będzie zarejestrować się przez internet cztery godziny wcześniej, a na jednym piętrze sklepu będzie mogło przebywać jednocześnie tylko dwóch klientów. Obecnie zamówione przez internet towary, można odbierać na zewnątrz sklepu.

Premier zapowiedział także otwarcie zawodów „kontaktowych” - salonów fryzjerskich, szkół jazdy, salonów kosmetycznych. – Prostytutki będą musiały jednak jeszcze trochę poczekać – mówił Rutte.

1 marca zostaną otwarte szkoły średnie i policealne. Uczniowie będą mogli w nich przebywać tylko przez jeden dzień w tygodniu. Uniwersytety pozostaną nadal zamknięte, będą się mogły odbywać jedynie egzaminy.

Jednocześnie do 15 marca zostanie utrzymana godzina policyjna (od 21. do 4.30). Decyzja o jej ewentualnym przedłużeniu zostanie ogłoszona 8 marca.

"Mam nadzieję, że ten środek nie będzie już potrzebny" - dodał premier, przypominając, że tego dnia odbędą się wybory do izby niższej parlamentu. W związku z pandemią Holendrzy będą mogli głosować 15, 16 i 17 marca. Lokale wyborcze będą otwarte do godziny 21.

Minister zdrowia poinformował o wykonywaniu coraz większej liczby testów. - Szczepimy też coraz więcej ludzi - powiedział. Nie padły jednak żadne konkretne liczby.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ fit/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Frankowiczu! Odzyskaj swoje pieniądze!

Frankowiczu! Odzyskaj swoje pieniądze!

Skuteczna pomoc, bez względu na to kiedy została zawarta Twoja umowa kredytu frankowego z bankiem.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
grab
Mamy już dość, niech ci co nie chcą być w reżimie sanitarnym, umierają a pozostali...hulaj dusza, piekła nie ma...:)
pozhoga
,,Od 3 marca sprzedawcy detaliczni będą mogli zacząć przyjmować klientów. Aby jednak zrobić zakupy, trzeba będzie zarejestrować się przez internet cztery godziny wcześniej, a na jednym piętrze sklepu będzie mogło przebywać jednocześnie tylko dwóch klientów. Obecnie zamówione przez internet towary, można odbierać ,,Od 3 marca sprzedawcy detaliczni będą mogli zacząć przyjmować klientów. Aby jednak zrobić zakupy, trzeba będzie zarejestrować się przez internet cztery godziny wcześniej, a na jednym piętrze sklepu będzie mogło przebywać jednocześnie tylko dwóch klientów. Obecnie zamówione przez internet towary, można odbierać na zewnątrz sklepu."

O kurde: zdaniem gazwybów w Polsce mamy faszyzm, a tu taki pasztet - w tęczowej Holandii zamordyzm jak w sowieckiej Rosji. Co jest nawet logiczne: wszak tęczowa ideologia to pomiot marksizmu.
secundus
Autor może o tym nie wiedzieć, wszak istnieje tylko kowid a artykuł dali aby pokazać ludziom, żeby się nie buntowali, kiedy ten pomiot żmijowy zapowie kolejne pognębienie społeczeństwa. Na zasadzie, zobaczcie, że inni mają gorzej.
misieq_wroclaw
Nie ma takiego kraju jak Holandia. No more :-D.
knl111
Jest taki kraj jak Holandia. Jest on europejską częścią składową państwa Królestwo Niderlandów.
misieq_wroclaw odpowiada knl111
Ok, nie ma takiego państwa jak Holandia, jest tylko kraj składowy :-D.
zenonn
W październiku 2019 r. władze holenderskie postanowiły, że zrezygnują z anglojęzycznego określenia „Holland”, dotychczas stosowanego w marketingu dotyczącym tego kraju, na rzecz nazwy „The Netherlands”, a wprowadzanie zmiany rozpoczęto z początkiem 2020[16]. Nie wpłynęło to na zmianę zalecanej krótkiej nazwy W październiku 2019 r. władze holenderskie postanowiły, że zrezygnują z anglojęzycznego określenia „Holland”, dotychczas stosowanego w marketingu dotyczącym tego kraju, na rzecz nazwy „The Netherlands”, a wprowadzanie zmiany rozpoczęto z początkiem 2020[16]. Nie wpłynęło to na zmianę zalecanej krótkiej nazwy tego państwa w języku polskim: Holandia

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki