REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Maląg: Im dłużej będziemy pracować, tym nasze świadczenie będzie wyższe

2023-01-20 09:12
publikacja
2023-01-20 09:12

Wprowadziliśmy system zachęt, między innymi PIT 0 dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny, ale na emeryturę nie przeszły. Im dłużej będziemy pracować, tym nasze świadczenie będzie wyższe, ale to jest wybór - powiedziała w piątek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Maląg: Im dłużej będziemy pracować, tym nasze świadczenie będzie wyższe
Maląg: Im dłużej będziemy pracować, tym nasze świadczenie będzie wyższe
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

"Wprowadziliśmy system zachęt, między innymi PIT 0 dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny, ale na emeryturę nie przeszły. Im dłużej będziemy pracować, tym nasze świadczenie będzie wyższe, ale to jest wybór" - powiedziała minister w Radiowej Jedynce.

"Rząd PiS przywrócił wiek emerytalny, dając rzeczywistą możliwość wyboru, bo osiągnąwszy ten wiek, osoby te nie muszą przechodzić na emeryturę, mogą dalej pracować" - dodała.

Maląg mówiła m.in. o programie Maluch Plus. "W ramach nowej edycji programu Maluch Plus powstanie w Polsce ponad 102 tys. kolejnych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Budżet programu to 5,5 mld zł, finansowanie jest całkowicie zabezpieczone" - przypomniała. Maląg wystąpiła również w TVP1, gdzie mówiła o tym samym programie. "Przeprowadzaliśmy konsultacje i jest duże zainteresowanie programem. Po okresie naboru wnioskami zajmą się wojewodowie i w kwietniu podamy szczegółowe informacje" - poinformowała.

Zwróciła uwagę, że "w programie Maluch Plus nie jest potrzebny wkład własny". "Program jest wieloletni, by zadanie ze spokojem zrealizować. Będą środki na utworzenie miejsc opieki oraz na utrzymanie tych miejsc - to 837 zł miesięcznie na dziecko przez 3 lata" - dodała.

"W nowej edycji programu Maluch Plus włączamy szósty bieg. Dajemy szansę samorządom, aby w każdej gminie w Polsce powstał żłobek czy klub malucha, w zależności od potrzeb" - podkreśliła.(PAP)

oloz/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
tre
Im dłużej będziemy pracować, tym krócej będziemy pobierać świadczenie.
lutobor
Dokładnie, bardzo trafna jest twoja wypowiedź. Natomiast na temat wypowiedzi tej kobiety, ja nie chce się wypowiadać, bo bez wulgaryzmów bym nie potrafił.
bogdant
im dluzej bedziemy pracowac, tym większa "szansa" że nie dostaniemy ani jednej emerytury,
ale bez obaw - państwo to na pewno jakos zagospodaruje
kkk1111
Strajk przeciwko podwyższeniu wieku emerytalne we Francji. "Ograniczono dostawy prądu" paczcie i uczcie sie tak należy postępować z tymi pasożytami żyjącymi za nasze podatki a nasz zaganiających do pracy do śmierci jak nie wyjdziemy z hukiem na ulice to niczego nie zyskamy a pierwsze co to pogonić tłuste opasłe koty z Strajk przeciwko podwyższeniu wieku emerytalne we Francji. "Ograniczono dostawy prądu" paczcie i uczcie sie tak należy postępować z tymi pasożytami żyjącymi za nasze podatki a nasz zaganiających do pracy do śmierci jak nie wyjdziemy z hukiem na ulice to niczego nie zyskamy a pierwsze co to pogonić tłuste opasłe koty z tych stołków w związkach, które niby reprezentują robotników, a naprawdę oddają wszystkie robotnicze przywileje ,co oni załatwili ?nic a co oddali?,wszystko
taki-ktos-jak-ja
Może by tak powiązać wysokość emerytury z liczbą dzieci? Zwłaszcza u kobiet. Ale nie, taka Maląg nie widzi jakoś połączenia między liczbą przyszłych płatników ZUS a jego stanem posiadania. Przecież emerytury są wypłacane ze składek obecnie pracujących a nie z jakichś mitycznych kont.
hp_ux
Dłużej pracując, krócej będziemy otrzymywać emeryturę. To jest bez sensu. Im człowiek starszy tym czas jest cenniejszy - nie da się tego przeliczyć na pieniądze.
kaka2002
i o to chodzi ... pracuj aż zdechniesz wtedy powie że miałeś po prostu pecha bo gdybyś żył do 100lat to byś zyskał
dididif
ile k u r w o wyniesie świadczenie osoby pracującej do końca życia?
kkk1111
tyle ile wynosi jednorazowy zasiłek pogrzebowy ,a ile dostanie rodzina w spadku za nie pobraną emeryturę ,dostanie rachunek do zapłacenia za brakująca sumę od zasiłku za pogrzeb a kto weźmie emeryturę państwo ,i dalej będzie narzekać jak to robotnik krótko pracuje np jak ja łącznie ponad 50 lat ,podnosząc pensje np. sobie, policjantom tyle ile wynosi jednorazowy zasiłek pogrzebowy ,a ile dostanie rodzina w spadku za nie pobraną emeryturę ,dostanie rachunek do zapłacenia za brakująca sumę od zasiłku za pogrzeb a kto weźmie emeryturę państwo ,i dalej będzie narzekać jak to robotnik krótko pracuje np jak ja łącznie ponad 50 lat ,podnosząc pensje np. sobie, policjantom i wysyłając ich na emerytury po 25 latach az prosi sie zawołać na barykady ludu roboczy lub może wole roboczy

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki