REKLAMA

Maląg: 12 tys. na drugie dziecko w pakiecie pierwszych ustaw "Polskiego Ładu"

2021-06-11 11:45
publikacja
2021-06-11 11:45
Maląg: 12 tys. na drugie dziecko w pakiecie pierwszych ustaw "Polskiego Ładu"
Maląg: 12 tys. na drugie dziecko w pakiecie pierwszych ustaw "Polskiego Ładu"
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

Ustawa dotycząca kapitału rodzicielskiego jest w pakiecie pierwszych ustaw, które będą wprowadzane w ramach Polskiego Ładu. Jesteśmy w trakcie przygotowań tej ustawy. Założenia są takie, że ma wejść w życie od 1 stycznia 2022 roku – powiedziała minister Marlena Maląg.

Szefowa resortu rodziny Marlena Maląg była w piątek gościem Radia Wrocław i w trakcie rozmowy zapowiedziała, że ustawa dotycząca kapitału rodzicielskiego jest w pakiecie pierwszych ustaw, które będą wprowadzane w ramach Polskiego Ładu.

"Jesteśmy w trakcie przygotowań tej ustawy. Założenia są takie, że ma wejść w życie od 1 stycznia 2022 roku. W wyniku naszych rozmów i konsultacji z Polakami zdecydowaliśmy, że ma obejmować już te dzieci, które w 2022 roku będą drugimi dziećmi i będą w wieku 12 do 36 miesięcy. Czyli skutki finansowe dla rodzin, czyli to wsparcie będzie w roku 2022” - powiedziała Maląg.

W ramach opiekuńczego kapitału rodzicielskiego, które będą wypłacane na drugie dziecko, każda rodzina ma otrzymać 12 tysięcy złotych między 12 a 36 miesiącem życia dziecka.

Minister podkreśliła, że rząd będzie systematycznie i kompleksowo wprowadzał różne formy wsparcia dla rodzin i zachęty dla młodych, które będą im ułatwiać założenie rodziny.

"Będziemy wprowadzać takie zachęty, które przede wszystkim młodym ludziom ułatwią decyzję, że wchodzą w związek małżeński i rodzi się pierwsze dziecko i kolejne dzieci. Dlatego robimy wszystko, aby takie mechanizmy zostały wprowadzone. Mamy 500+, będzie teraz kapitał rodzicielski, kapitał opiekuńczy. Myślę, że działania, które są jeszcze niezwykle potrzebne, są z zakresu rynku pracy" - mówiła Maląg.

Dodała, że będą one jeszcze przez rząd ogłaszane i wprowadzane w ramach strategii demograficznej i mają służyć dobrej atmosferze wokół rodziny.

"Tak naprawdę posłuży tworzeniu dobrego klimatu wokół rodziny, tej koalicji wokół rodziny rządowej, samorządowej i organizacji pozarządowych, ale także pracodawców. Tworzenie tego dobrego klimatu wokół rodziny w miejscu pracy jest też bardzo ważne. Do tej przestrzeni musimy też włączyć pracodawców” - powiedziała minister.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
killgore
Nie swoje rozdajecie, obiecajcie patolstwu 120 tys!
anty12
Malag, komunisto, jakie k "zachety" ?! Jalmuzna ma byc zacheta ?! W d kazdy ma wasze patologiczne + i zachety. Obnizcie podatki, wybudyjcie tanie mieszaknia, przedszkola to ludzie zaczna robic dzieci masowa. W UK Polki rodza najwiecej dzieci, nawet wyprzedzoily Pakistanki.
broiniac
Kwota wolna do góry, więc prawie jak podatki w dół. A na tanich mieszkaniach to deweloperzy zarobią, bo przecież kasa z państwa by do nich szkła, czyż nie?
To ja już wolę za dzieci przytulić kilka patyków i wydać na co uznam za słuszne.
anty12
Nie martwie sie, dostaniecie to tak jak rekompensaty za prad. Juz pinokio cos pisdolil, ze 12 kola tak, ale jak bachor urodzi si e2 czy 3 lata popierwszym, wiec nie pisdolcie, ze bedzei bo moravitz juz si ewycofuje. Zmien proszki Marlenko.
samsza
Na koniec marca państwowy dług publiczny (PDP) wyniósł dokładnie 1 bln 152 mld zł.

Bez milionów nowych pracowników nie będzie wzrostu PKB, będzie rósł też dług w stosunku do PKB.
anty12
Samsza nie pisdol, ze bez polowy Afryki nie bedzie rosl PKB! w Singapurze i normalnych krajach ni estawiaja na tania sile robocza tylko na know how i edukacje. Wystarczy obnizyc podatki i Polacy wroca.
300_pala odpowiada anty12
Ilu jest muzułmanów w Singapurze???
marxs
"Tak naprawdę posłuży tworzeniu dobrego klimatu wokół rodziny, tej koalicji wokół rodziny rządowej, samorządowej i organizacji pozarządowych, ale także pracodawców."-a poniżej artykuł jak to PISty chcą miliony pracowników z obcych państw sprowadzić
anty12
Ta pisoska patologia juz stracila kontrole nad czym kolwiek, zreszta nigdy jej nie miala. W 5 lat zmurzynili PL, tyle co DE zajelo dziesieciolecia. Co drugi w PL bedzie obcokrajowcem, bo tak pejsy postanowily.
broiniac odpowiada anty12
Ukrainiec będzie pracował za mniej niż minimalna. Polak po studiach chce na start 4k na rękę. W tej cenie pracodawca będzie miał 2 razy więcej zrobione.

Powiązane: Polski Ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki