REKLAMA

Majówkowe utrudnienia na ulicach Warszawy

2019-04-30 12:16
publikacja
2019-04-30 12:16

W piątek 3 maja w stolicy odbędzie się wielka wojskowa defilada. W związku z tym szykują się utrudnienia drogowe. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone od czwartku, 2 maja od godz. 23.00 i potrwają do piątku, 3 maja do godz. 18.00.

/ fot. Dariusz Gorajski / FORUM

Główna defilada rozpocznie się w piątek 3 maja, o godz. 13.00, ale zmiany w ruchu zostaną wprowadzone już od czwartku, 2 maja, od godz. 23.00 i potrwają do piątku, 3 maja, do godz. 18.00. W tym czasie kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami na Wisłostradzie i na sąsiednich ulicach.

Zamknięta zostanie cała Wisłostrada od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego. Kierowcy jadący od strony Łomianek będą musieli skręcić na Trasę Armii Krajowej lub na most Grota-Roweckiego. Nie będą mogli zjechać ani z Trasy, ani z mostu w kierunku centrum. Natomiast na Wisłostradę nie będzie można zjechać z mostów: Śląsko-Dąbrowskiego, Poniatowskiego i Łazienkowskiego oraz z Trasy Łazienkowskiej. Z Czerniakowskiej będzie można pojechać tylko na Trasę Łazienkowską w stronę centrum lub na most.

W tym samym czasie zamknięte zostaną ulice: Krasińskiego od Czarnieckiego do Wisłostrady, Krajewskiego od Dymińskiej do Wisłostrady, Zakroczymska i Jeziorańskiego od Szymanowskiej do Muzeum Katyńskiego, Wenedów od Zakroczymskiej do Wisłostrady, Sanguszki do Zakroczymskiej do Wisłostrady, Boleść od Bugaj do Wisłostrady, Mostowa od Bugaj do Freta, Wodna, Steinkellera, Grodzka od al. "Solidarności" do Wisłostrady, Nowy Zjazd od al. "Solidarności" do Wisłostrady, Karowa od Browarnej do Wisłostrady, Lipowa od Browarnej do Wybrzeża Kościuszkowskiego, Dobra od Karowej do Lipowej, Wiślana i Gęsta od Browarnej do Dobrej, Wybrzeże Kościuszkowskie pomiędzy tunelem Wisłostrady a Lipową, Ludna od Solec do Wisłostrady, Wilanowska od Czerniakowskiej do Wisłostrady i Górnośląska od Czerniakowskiej do Wisłostrady.

Na wszystkich zamkniętych ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju, a zostawione tam samochody będą odholowywane na koszt właściciela.

Piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z dolnego poziomu mostu Gdańskiego. Na moście nie będą zatrzymywały się również tramwaje. Poza tym całkowicie zamknięte dla ruchu samochodów, pieszych i rowerów będą mosty Gdański i Śląsko-Dąbrowski. W tym czasie autobusy linii 160, 190, i 527 będą kursowały trasami skróconymi. Linia 409 będzie jeździła objazdem ulicami: Jagiellońską – mostem Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – Słowackiego – Popiełuszki – al. Jana Pawła II. A linie 227 i 500 po stronie praskiej będą zawracały na rondzie Starzyńskiego, ich kursowanie na lewym brzegu Wisły będzie zawieszone.

Z kolei autobusy linii 105, 114, 118, 127, 166, 171, 185, N16 i N66 będą kursowały objazdami.

W trakcie trwania defilady policja i służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl i www.facebook.com/infoulice. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w kursowaniu stołecznej komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl.

Oprócz defilady...

Stołeczny ratusz informuje, że w majowy weekend oprócz defilady na Wisłostradzie w mieście należy się spodziewać utrudnień w związku z organizowanym na PGE Narodowym meczem finałowym Pucharu Polski, a także 29. Biegiem Konstytucji 3 Maja. Na Pradze natomiast pracować będą filmowcy.

W czwartkowe popołudnie na PGE Narodowym rozpocznie się finałowy mecz o Puchar Polski, w którym zmierzą się drużyny Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk. W godz. 14-16 wyłączona z ruchu indywidualnego będzie Saska Kępa. Wjechać na obszar ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński będą mogli posiadacze identyfikatorów SK, pojazdy ZTM, taksówki oraz jednoślady. Będzie można natomiast przejechać wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 18) w przypadku, gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona. Jeżeli tak się stanie na objazdy zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521. Zostanie także uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

W czwartek i piątek na Stalowej pracować będą filmowcy. W zawiązku z tym już od środy 1 maja na tej ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. W czwartek i piątek Stalowa na odcinku od Inżynierskiej do Konopackiej będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Zamknięty odcinek będzie można objechać Ratuszową, 11 Listopada lub Wileńską. Ponadto, na ulicach Małej, Konopackiej i Inżynierskiej zostaną wprowadzone odgraniczenia w parkowaniu.

Podczas pracy filmowców tramwaje linii 23 będą dojeżdżały do pętli Ratuszowa-ZOO, natomiast autobusy linii ZM2 z ulicy Targowej skręcać będą w Wileńską. Na swoją trasę wrócą ulicami Wileńską, Szwedzką i al. Solidarności.

W piątek stołecznymi ulicami przebiegną uczestnicy Biegu Konstytucji 3 Maja. Ma ich być blisko 8 tysięcy. Na potrzeby organizacji startu, mety i miasteczka biegowego od godz. 6 zamknięte będą ulice Hoene-Wrońskiego, Górnośląska (pomiędzy ulicami Hoene-Wrońskiego i Rozbrat) i Rozbrat (od Książęcej). W tym samym czasie zamknięte zostaną drogi dla rowerów wzdłuż al. Hopfera w Parku Agrykola oraz wzdłuż al. Bobkowskiego w parku Rydza-Śmigłego. Pozostałe ulice na trasie biegu będą zamykane od ok. godz. 10, a normalny ruch powróci na nie ok. godz. 13.00.

Uczestnicy biegu, który jest pierwszym w tym roku zaliczanym do Warszawskiej Triady Biegowej (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości) wystartują o godz. 11 z al. Hopfera w parku Agrykola i pobiegną: Łazienkowską, Czerniakowską (jezdnia w kierunku Wilanowa), Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi (wschodnia część pl. Na Rozdrożu oraz obydwie jezdnie do pl. Trzech Krzyży; z al. Szucha i z Trasy Łazienkowskiej możliwy będzie skręt w prawo w kierunku Mokotowa lub w Koszykową), Matejki, Wiejską, Piękną, Górnośląską, Myśliwiecką, Hoene-Wrońskiego, Rozbrat do mety ustawionej przy skrzyżowaniu z Szarą. Biegowi głównemu będą towarzyszyły zmagania dzieci - Bieg z Maskotką. Jej uczestnicy wystartują z parku Agrykola o godz. 10.30 i pobiegną ulicami: Hoene-Wrońskiego, Górnośląską i Rozbrat.

W związku ze zmaganiami od godz. 6 autobusy linii 108, 162 i 171, jadąc w kierunkach Metra Wilanowska, EC Siekierki i Torwaru, z pl. Trzech Krzyży pojadą Al. Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Solec. W przeciwnych kierunkach ich trasy objazdowe wyznaczono ulicami Myśliwiecką, Piękną, Al. Ujazdowskimi. Natomiast tylko w czasie biegu, w godz. 10.00-12.30, swoje trasy zmienią autobusy linii: 105, 107, 108, 114, 116, 118, 127, 141, 159, 162, 166, 171, 180, 185, 187, 195, 222, 400 i 503.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl i www.facebook.com/infoulice. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w kursowaniu stołecznej komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl. 

Autor: Aleksandra Kuźniar, Marcin Kucharzewski

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki