REKLAMA

MSZ: uwaga na niektóre regiony Turcji

2015-07-28 10:09
publikacja
2015-07-28 10:09
MSZ: uwaga na niektóre regiony Turcji
MSZ: uwaga na niektóre regiony Turcji
/ MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje, aby nie jeździć do południowo-wschodniej Turcji. Trwają tam walki armii tureckiej z Państwem Islamskim i siłami kurdyjskimi.

(MSZ)

Ministerstwo stanowczo zaleca obywatelem polskim powstrzymanie się od podróży w ten region, a przede wszystkim na pogranicze turecko-syryjskie i turecko-irackie. Osobom tam mieszkającym ministerstwo radzi rozważenie jego opuszczenia, a mieszkającym na stałe - zachowanie szczególnej ostrożności. Osoby przebywające w tych regionach Turcji powinny bezwzględnie stosować się do zaleceń sił porządkowych.

Komunikat MSZ głosi, że sytuacja w pozostałych regionach Turcji się nie zmieniła. Nie można jednak wykluczyć zagrożenia zamachami terrorystycznymi. Ministerstwo zaleca zachowanie ostrożności podczas pobytu w większych aglomeracjach miejskich i skupiskach turystycznych. Należy też unikać wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych.

IAR/komunikat/Siekaj/zr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Michal
za dwa tygodnie wlasnie tam bede , to juz ostatni muzulmanski kraj gdzie wydawalo sie normalnie. Wiecej juz nie pojade w islamskie kraje, dziekuje za takie wypoczynki.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki