REKLAMA

MSP dokapitalizuje TF Silesia 2 proc. akcji PGNiG

2015-11-09 17:12
publikacja
2015-11-09 17:12

Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa podpisał zgodę na dokapitalizowanie TF Silesia przez wniesienie do niej akcji odpowiadających blisko 2 proc. kapitału zakładowego PGNiG - poinformowało MSP w komunikacie.

Rada Ministrów 8 września tego roku podjęła decyzję, zgodnie z którą TF Silesia nie może bez zgody MSP sprzedać akcji będących przedmiotem aportu. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~tat3
a może by Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa, swoją kasę dał się na górników a nie sięga do portmonetki pracowników PGNIG...
~Mors
Ja się pytam kiedy wiercenia na dużą skalę w Polsce? bo brać po kilkaset tysięcy premi za to że się kupi ruski gas i sprzeda drożej to nie potrzeba tylu darmozjadów w centrali. Praca zaczyna się tu na dole na kopalni a nie tam na górze kupić sprzedać to nie jest górnictwo tylko zwykły handel.
~pracooś
Pracownicy PGNiG wypracowują zysk, którego nie chce wypłacić Prezes, ale dokapitalizowanie ze spółki na węglowych idzie pełną parą. Nie dziwię się, że górnicy węglowi nie są lubiani. Kolejna zyskowna branża zrzuca się na ich nieudolność.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki