REKLAMA

MRiPS bierze pod uwagę premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka

2020-11-26 16:20
publikacja
2020-11-26 16:20
fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej bierze pod uwagę, w pracach nad strategią demograficzną, premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka - podał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

"Propozycja tzw. premii za urodzenie drugiego dziecka mającej stanowić zachętę dla rodziców do podejmowania decyzji o posiadaniu kolejnych dzieci również jest rozpatrywana" - napisano.

"Obecnie przygotowywana jest Strategia Demograficzna, której celem jest wyznaczenie kierunków działań wpływających na zwiększenie dzietności pozwalający na odnowę demograficzną kraju. (...) Stawia przed sobą 3 główne zadania: zmniejszenie barier do posiadania dzieci, zwiększenie idealnej wielkości rodziny oraz zmniejszenie skali odkładania urodzin w czasie. Omawiany instrument (premia - PAP) (...) jest brany pod uwagę w pracach nad Strategią" - dodano. (PAP Biznes)

tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (25)

dodaj komentarz
marxs
hehe PISty traktuja swoich wyznawców jako ludzkie śmieci niech jeszcze zapodadzą że jak rodząca w czasie porodu będzie śpiewać hymn pochwalny dla kartofla to dostanie dodatkowo 20 %
premii
jas2
Wychowywanie jednego dziecka jest społecznie (ekonomicznie) nieopłacalne.

To coś jak jazda autobusem w pojedynkę.

Najlepiej, gdyby każdy miał 3-4 dzieci.
tomcio-paluch
Pomijając fakt, że jedynak jest społecznie słabiej do dorosłości przygotowany.
kozey
Na ochocie miejsc w żłobkach i przedszkolach publicznych jest ok 1 000, a potrzeba 5 000. Oferta tych w 100% publicznych (bo są jeszcze wykupione miejsca w prywatnych) jest cienka jak sik pająka. Tutaj nie ma problemu? Rządzą nami pawiany, tylko te nasze mają czerwone z przodu.
jas2
Skoro brakuje w twojej okolicy żłobków, to jako czytelnik "Bankiera" powinieneś już dawno otworzyć kilka żłobków i zbić na tym majątek.
marxs odpowiada jas2
jednak chyba to prawda że każda PISta jest durna od kiedy to postronni obywatele maja wyręczać PISnierobów i PISzłodziei w zakladaniu żłobków
jas2 odpowiada marxs
No proszę, co za pomysł... Partie polityczne mają zakładać żłobki... Chyba w Samoobronie.
ajwaja
""premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka""

- logika PISy.
W czynie partyjnym dla PISy-Boyz Polki beda rodzic w 48 godzin od poczecia,
a nawet przekraczac norme
kutasikaczor
na zachęte dałbym premie za samo krycie , brałoby sie zaświadczenie od proboszcza o dobytym kryciu po summie w niedziele , seks orlany z kolei karany winien być mandatem

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki