REKLAMA

MR: 106,96 mld zł pomocy przyznanej z tzw. tarczy antykryzysowej

2020-07-02 18:41
publikacja
2020-07-02 18:41
fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera

Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że wartość przyznanej firmom pomocy z tzw. tarczy antykryzysowej osiągnęła w czwartek 106,96 mld zł.

W komunikacie resort rozwoju wylicza, że 20,04 mld zł to wartość zwolnień z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek do ZUS za okres marzec - maj 2020 r., odroczenia lub rozłożenia na raty składek do ZUS, świadczenia postojowe.

18,01 mld zł to dofinansowania na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla MMŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, mikropożyczki dla przedsiębiorców.

55,53 mld zł to subwencje z Tarczy Finansowej PFR, 13,38 mld zł to zabezpieczenie kredytów BGK a 2 mln zł - wsparcie z ARP.

Jak podało MR, do ZUS i urzędów pracy wpłynęło 6 338 084 wnioski o skorzystanie z oferowanych przez tarczę rozwiązań.

Według ministerstwa, dane te pokazują, że rozwiązania pomocowe zawarte w tarczy antykryzysowej „spotkały się już z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw”.

Resort zapewnił też, że jest „w ciągłym w kontakcie z przedstawicielami branż, organizacji pracodawców, poszczególnych firm”. „Zgłaszane propozycje uzupełnień i modyfikacji są analizowane i konsultowane. Rząd na bieżąco, elastycznie reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację” - twierdzi Ministerstwo Rozwoju.(PAP)

wkr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kiniaa
Moim zdaniem udany program, który w prosty sposób pozwolił mi utrzymać firmę wraz z pracownikami. Na stronie PFR zawarte były wszelkie informacje by zrozumieć zasady jak i by wypełnić wniosek.
edwinn
Cieszę się, że skorzystałem z tarczy finansowej, bo dodatkowe subwencje zupełnie zmieniają moją obecną sytuację. A całość wysiłku to kilka godzin z zapoznaniem się z programem na stronie pfr a potem wniosek który był tylko formalnością.

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki