REKLAMA

MOBRUK: Informacja w sprawie korzystnego dla Emitenta wyroku WSA dotyczącego zakładu w Wałbrzychu

2011-05-31 21:44
publikacja
2011-05-31 21:44
Zarząd Mo-BRUK S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 31 maja 2911 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Ministra Środowiska utrzymującą w mocy decyzję Marszałka Województwa Dolnośląskiego, którą to odmówiono zatwierdzenia instrukcji eksploatacji składowiska należącego do Mo-BRUK S.A.

Przedmiotowy wyrok dotyczy postępowania prowadzonego z wniosku Mo-BRUK S.A., które dotyczyło zatwierdzenia instrukcji eksploatacji składowiska w zakładzie w Wałbrzychu. Marszałek Województwa Dolnośląskiego odmówił zatwierdzenia tej instrukcji, a Minister Środowiska utrzymał w mocy przedmiotową decyzję. Wojwódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Ministra Środowiska. W ustnym uzasadnieniu wyroku, wskazał na występujące w decyzji Ministra poważne uchybienia w zakresie prawa materialnego, w tym art. 53 ustawy o odpadach. Sąd obciążył kosztami procesu Ministra Środowiska i nakazał sprawę ponownie rozpatrzyć.

W ocenie Zarządu jest to istotny dla Spółki wyrok, potwierdzający prawidłowość postępowania Mo-BRUK S.A. Wyrok wskazuje na błędne postępowanie organów wywołujące znaczące niedogodności z uwagi na żmudne procedury odwoławcze.

Podstawa prawna: § 3 Załącznika nr 3 do Regulaminu ASO - Informacja istotna

Osoby reprezentujące spółkę:

  • Wiktor Mokrzycki - Wiceprezes Zarządu ds. Marketingu i Komunikacji
Źródło:NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~vodka
Czytaj co piszesz a jak nie umisz to nie pisz 2911r pewnie w tym czasie nie bedzie juz składowska

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki