REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

MF za blokowaniem płatności dla firm oferujących nielegalny hazard

2016-05-23 15:46
publikacja
2016-05-23 15:46

Zasady blokowania płatności dla firm oferujących nielegalny hazard oraz umożliwienie gry w pokera poza kasynami przewiduje projekt nowelizacji ustawy hazardowej przygotowanej przez resort finansów i skierowany do konsultacji międzyresortowych.

fot. / / SXC

Ministerstwo Finansów poinformowało w poniedziałek w komunikacie, że główne cele ustawy to zapewnienie jak najwyższego poziomu ochrony graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczenie występowania zjawiska szarej strefy w środowisku gier hazardowych.

"Projekt wprowadza regulacje dotyczące zasad blokowania stron internetowych oraz płatności wykonywanych na rzecz podmiotów nielegalnie oferujących gry hazardowe w Internecie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom zrealizowany zostanie postulat zmniejszenia zjawiska +szarej strefy+ w grach hazardowych, co doprowadzi do zwiększenia udziału w rynku legalnych przedsiębiorstw. Podniesie to także poziom ochrony graczy, ponieważ tylko legalni operatorzy dają gwarancję oferowania gier w sposób bezpieczny i odpowiedzialny" - napisano w komunikacie MF.

Zgodnie z informacjami MF, projekt przewiduje, że prawo do oferowania gier na automatach poza kasynami gier ma zostać objęte monopolem państwa wykonywanym przez wskazany podmiot. Według resortu finansów gry na automatach należą do bardzo uzależniających graczy, w związku z czym konieczne jest wprowadzenie rozwiązania zapewniającego ich szczególną ochronę.

"Gry na automatach będą mogły się odbywać wyłącznie w wydzielonych do tego miejscach, pod stałą kontrolą oraz będą niedostępne dla osób poniżej 18 roku życia" - wskazało MF.

Ponadto w projekcie zapisano, że operatorzy hazardowi oferujący gry na automatach oraz gry hazardowe w sieci będą musieli wprowadzić regulaminy odpowiedzialnej gry. Według MF jest to kolejna zmiana nakierowana na zwiększenie ochrony graczy przed negatywnymi skutkami hazardu.

"Projekt zaostrza sankcje grożące za naruszanie ustawy o grach hazardowych. Nielegalni operatorzy gier hazardowych będą podlegać bardziej dotkliwym konsekwencjom, co utrudni ich funkcjonowanie, a tym samym zwiększy udział w rynku podmiotów legalnie oferujących gry hazardowe" - wyjaśniono.

Poker poza kasynem i w internecie

Jak wskazano, ministerstwo zaproponowało przy tym liberalizację przepisów dotyczących gry w pokera. Według resortu finansów wskazane rozwiązania umożliwią organizowanie gier w pokera również poza kasynami gry, uproszczą proces ich organizacji oraz umożliwią legalne uczestniczenie w grze w pokera przez internet.

"Proponowana jest likwidacja egzaminów zawodowych dla osób nadzorujących i bezpośrednio prowadzących gry hazardowe. Rezygnacja z konieczności przeprowadzania egzaminów zawodowych i zastąpienie ich szkoleniami doprowadzi do zmniejszenia obciążeń biurokratycznych dla przedsiębiorców operujących w branży gier hazardowych i zmniejszy koszty prowadzenia działalności gospodarczej w tym obszarze" - uważa MF.

Zdaniem ministerstwa przygotowane propozycje stanowią kompromis między zapewnieniem jak najwyższego poziomu ochrony graczy przed negatywnymi skutkami hazardu (w tym przez ograniczenie szarej strefy) a gwarancją istnienia przejrzystego i sprawnie funkcjonującego rynku legalnych gier hazardowych.

Dokument zakłada, że zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2017, procedura przyjęcia nowelizacji będzie bowiem zawierać etap notyfikacji technicznej w KE. (PAP)

mmu/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~ahim
Czyli żeby sobie pograć będę musiał zrobić przelew przez krewnych którzy mieszkają w UK. Nasz kraj się cofa. Co politykom do tego jak wydaję swoje pieniądze.
~pierdu_pierdu
Zgodnie z informacjami MF, projekt przewiduje, że prawo do oferowania gier na automatach poza kasynami gier ma zostać objęte monopolem państwa wykonywanym przez wskazany podmiot. Według resortu finansów gry na automatach należą do bardzo uzależniających graczy, w związku z czym konieczne jest wprowadzenie rozwiązania zapewniającego Zgodnie z informacjami MF, projekt przewiduje, że prawo do oferowania gier na automatach poza kasynami gier ma zostać objęte monopolem państwa wykonywanym przez wskazany podmiot. Według resortu finansów gry na automatach należą do bardzo uzależniających graczy, w związku z czym konieczne jest wprowadzenie rozwiązania zapewniającego ich szczególną ochronę.

Tanie państwo wg PiS- tak samo chcą kraść jak PO. Powołać państwową firmę, wsadzić tam swoich, obsługę wygra podmiot będący szwagrem znajomego radnego z Wiejskiej i koło będzie sie krecić. Ludzie dalej będą tracić majątki na grach w automaty, tyle, że teraz kaska będzie kierowana do kieszeni polityków.
~vjhvkhvk
Ja bym nie utrudniał i zalegalizował bo prawda jest taka, że jak ktoś chce to będzie grał, tylko głupie Państwo na tym straci. No ale do głupich świat należy
~qwerty
Teoretycznie mozna wprowadzic prawo obowiazujace na terenie naszego Panstwa do ktorego podmioty zagraniczne dzialajace na Polskim rynku beda musialy sie dopasowac. Posrednio lub bezposrednio. Wszystko mozna zrobic dla pieniedzy.
~Krakowiaczek
Opodatkować stawki powyżej NL2, bo wyżej nie gram.
~sram-na-fiskusa
Ciekawe jak chcą zablokować moneybrokers albo newletera idioci przecież te firmy działają legalnie w UK i na całym rynku europejskim to nie mogą na podstawie lokalnego polskiego prawa zablokować legalnie działających firm w Europie.Samo blokowanie strony danego operatora to za mało gry się odbywają na innych serverach (pomijając Ciekawe jak chcą zablokować moneybrokers albo newletera idioci przecież te firmy działają legalnie w UK i na całym rynku europejskim to nie mogą na podstawie lokalnego polskiego prawa zablokować legalnie działających firm w Europie.Samo blokowanie strony danego operatora to za mało gry się odbywają na innych serverach (pomijając kwestie prawne) ,mnie ciekawi jak oni chcą zablokować np:taki 888poker albo pokerstars który żadnych licencji nie będzie wykupywał. Ja jako zawodowy gracz mam w dupie polski rząd i jak trzeba będzie to kupię dostęp do VPN i płatności będę realizował ze swojego brytyjskiego konta.
~lewak
Szukają kasy ale czy znajdą watpie to nie jest proste

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki