REKLAMA

MF: wartość handlu w internecie w Polsce może przekroczyć 100 mld zł w br.

2020-06-18 14:41
publikacja
2020-06-18 14:41
fot. theta / thetaXstock

W ubiegłym roku wartość polskiego handlu internetowego przekroczyła 50 mld zł, w tym roku jest duża szansa, że przekroczy 100 mld zł - uważa minister finansów Tadeusz Kościński.

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartek na Twitterze, minister Kościński wziął w czwartek udział w ramach cyklu Dialog z Biznesem w spotkaniu online z przedstawicielami branży e-commerce. Rozmawiano o jej kondycji w czasie epidemii.

"W ubiegłym roku wartość polskiego handlu internetowego przekroczyła 50 mld zł. W tym roku jest duża szansa, że przekroczy 100 mld zł. Według prognoz w kolejnych 5 latach handel w internecie będzie rósł o 20 proc. rok do roku" - zauważył cytowany w informacji minister finansów.

Zwrócił uwagę, że Polska jest na 13. miejscu najprężniej rosnących rynków e-commerce. 62 proc. internautów już robiło zakupy przez internet. Powołując się na dane GUS, szef Ministerstwa Finansów wskazał, że kwietniu sprzedaż detaliczna spadła o 22 proc., ale sprzedaż w internecie wzrosła o 28 proc. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki