REKLAMA

MF i KAS organizują webinarium dla przedsiębiorców na temat brexitu

2020-12-04 16:09
publikacja
2020-12-04 16:09
MF i KAS organizują webinarium dla przedsiębiorców na temat brexitu
MF i KAS organizują webinarium dla przedsiębiorców na temat brexitu
fot. Andy Shell / / Shutterstock

W przyszłym tygodniu Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa organizują webinarium dla przedsiębiorców na temat brexitu - poinformowano w piątek w komunikacie KAS.

Webinarium „BREXIT – PROCEDURY CELNE, AKCYZA, VAT” odbędzie się 10 grudnia br. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie zmiany nastąpią w obrocie towarowym z Wielką Brytanią od 1 stycznia 2021 r. Udział w webinarium jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji - informuje KAS.

"Zapraszam przedsiębiorców na webinarium z ekspertami Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przekażą istotne dla biznesu informacje o procedurach celnych i podatkowych w obrocie towarowym, jakie będą obowiązywać po zakończeniu okresu przejściowego. Nasi pracownicy odpowiedzą też na pytania" - mówi, cytowana w komunikacie, szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska, która także weźmie udział w spotkaniu.

1 stycznia 2021 r. w Wielkiej Brytanii przestanie obowiązywać unijne prawo celne i podatkowe. Pojawią się kontrole towarów na granicy Unii Europejskiej z tym krajem, zostaną wprowadzone wymogi administracyjne w czasie odpraw celno-granicznych.

Aby połączyć się z webinarium, należy skorzystać z linku: www.transmisjeonline.pl/brexit Spotkanie ma zacząć się w przyszły czwartek o godzinie 10.

W programie zaplanowano następujące tematy: Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych (EORI);Zgłoszenia celne: tranzyt, wywóz, przywóz. Status celny towarów; Procedury specjalne i pozwolenia; Handel niepreferencyjny i preferencyjny. Dowody pochodzenia; Podatek akcyzowy; VAT.

Autor: Marcin Musiał

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki