REKLAMA

MAN chce zlikwidować do 9,5 tys. miejsc pracy

2020-09-11 10:43
publikacja
2020-09-11 10:43
MAN

Należący do koncernu Volkswagen niemiecki producent samochodów ciężarowych MAN poinformował w piątek o zamiarze zlikwidowania do 9,5 tys. miejsc pracy, co ma pozwolić na zaoszczędzenie do 2023 roku 1,8 mld euro.

Redukcja zatrudnienia ma dotyczyć wszystkich działów i będzie się łączyć z przenoszeniem działalności projektowej oraz produkcyjnej do innych placówek. Nie wyklucza się przy tym zamknięcia trzech zakładów produkcyjnych - w Steyr w Austrii oraz w Plauen w Saksonii i w Wittlich w Nadrenii-Palatynacie.

Tematem większych zwolnień w MAN, przewidywanych wtedy na maksymalnie 6 tys., media zajmowały się jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Jak wskazywano, dla Volkswagena koszty funkcjonowania jego spółki córki są zbyt wysokie.

"Zamierzone nowe ukierunkowanie będzie wymagało zasadniczego zrestrukturyzowania firmy MAN Track and Bus we wszystkich jej działach, w tym nowego ukształtowania sieci placówek projektowych i produkcyjnych, jak też istotnej redukcji zatrudnienia. W związku z tym planuje się częściowe przeniesienie procesów projektowych i produkcyjnych w inne miejsca" - głosi komunikat MAN.

Jeszcze przed kryzysem koronawirusowym MAN oceniał, że jego obroty spadną w bieżącym roku o 10 do 20 proc. (PAP)

dmi/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
ajwaj
To jest czubek loda,
wszyscy z MOTO sa w UE w fazie przedagonalnej,
firmy maja maly kapital, wiary w lepsze czasy brakuje

Jedyny dochodowy jest PORSCHE, od VW, przez sprzedaz w Azji

Montownie bardziej na nielasce niz lasce Panów z Zachodu.
30 lat Magdalenki POPISów, zobilo III swiat z Polski
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
demeryt_69
VW ma do zapłacenia ponad $30 mld kar za przekręt Dieselgate.
meryt
"W zeszłym roku niemiecki koncern dostarczył już blisko 11 milionów aut do klientów na całym świecie i kolejny rok z rzędu pobił swój rekord w tej kategorii. Rekordowe okazały się także przychody ze sprzedaży, które wyniosły aż 252,6 miliarda euro. To o blisko ¼ więcej, niż wynosiły one w roku 2014. Także "W zeszłym roku niemiecki koncern dostarczył już blisko 11 milionów aut do klientów na całym świecie i kolejny rok z rzędu pobił swój rekord w tej kategorii. Rekordowe okazały się także przychody ze sprzedaży, które wyniosły aż 252,6 miliarda euro. To o blisko ¼ więcej, niż wynosiły one w roku 2014. Także zysk operacyjny na przestrzeni tych kilku lat wzniósł się na szokujący poziom. Sześć lat temu wynosił 12,7 miliarda euro, w zeszłym roku – już 19,3 miliarda euro."

"W zestawieniu finansowym Grupy Volkswagena dla inwestorów od czasu ujawnienia Dieselgate pojawiła się nowa rubryka o nazwie "Special items", co można przetłumaczyć na polski jako "Przedmioty specjalne". Pod tym niewiele znaczącym hasłem kryją się w rzeczywistości koszty związane z obsługą afery. W zeszłym roku wyniosły one 2,33 miliarda euro"
demeryt_69 odpowiada meryt
Kiedy wreszcie przestaniesz robić z siebie błazna i skończysz z tym wklejaniem? Jeśli nie masz nic do powiedzenia od siebie, to nie zaśmiecaj dyskusji, co robisz na bankier.pl aż nadto skutecznie ... A może po prostu masz przepisane za słabe tabletki?
meryt odpowiada demeryt_69
demeryt_69 "nie zaśmiecaj dyskusji, co robisz na bankier.pl aż nadto skutecznie ..."
"uderz w stół, a nożyce..."

Zastępujesz anty12 na dyżurze?
demeryt_69 "A może po prostu masz przepisane za słabe tabletki?"
anty12 2020-08-14 17:04 "Widze, ze w Tworkach podlaczyli internet :)"

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki