REKLAMA

Lux Express wycofuje się z Polski. Znika konkurencja dla Polskiego Busa

2017-02-24 13:10
publikacja
2017-02-24 13:10

Firma Lux Express, która weszła do Polski 2 lata temu i miała stanowić konkurencję dla Polskiego Busa, poinformowała o wycofaniu się z polskiego rynku. Kursy zostaną wygaszane od 1 kwietnia. Działalność ma być jeszcze utrzymywana na jednej trasie.

fot. Lux Express / / Lux Express

Jak tłumaczy spółka w oficjalnym komunikacie, decyzja o rezygnacji z Polski została podjęta po weryfikacji strategii biznesowej. Lux Express chce skupić swój rozwój na „rynku bałtyckim”. Ograniczenie działalności firmy sygnalizował portal fly4free.pl.

– Od 1 kwietnia 2017 ulegają zawieszeniu trasy międzynarodowe z Warszawy i Krakowa do naszych południowych destynacji: Pragi, Brna, Budapesztu, Wiednia, Bratysławy i Donovaly. Przepraszamy wszystkie osoby, dla których zamknięcie naszych tras oznacza konieczność dokonania zmian w planach podróżnych – czytamy w komunikacie Lux Express opublikowanym na profilu firmy na portalu społecznościowym Facebook.

Przewoźnik postanowił jednak utrzymać relację z Warszawy do Wilna (przez Kowno). – Chcielibyśmy także podkreślić, że nadal będzie możliwe korzystanie z naszej oferty na trasach z Warszawy do krajów bałtyckich. Bez zmian pozostaną dostępne 4 połączenia dziennie na trasie Warszawa-Kowno-Wilno – podano w komunikacie. Klienci, którzy zdążyli jeszcze zarezerwować na kwiecień i zapłacić za bilety na wygaszane trasy zostali zapewnieni, że firma będzie dokonywała zwrotów.

MG

Źródło:
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~LuxVip
Mała uwaga- zniknie konkurencja na trasach międzynarodowych bo w Polsce zniknęła rok temu. Lux pozostawił tylko jeden kurs na trasie z Warszawy do Krakowa.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~zenek
Ta firma od początku działała trochę niepoważnie. Na trzy planowane przeze mnie podróże dwa razy zawiesili kursy, na które sprzedali bilety. Pieniądze zwracali, ale np. PB odwołuje kursy dopiero przy wprowadzaniu nowego rozkładu.
~sane
PolskiBus jako pierwszy nauczył podróżować Polaków czystymi , pięknymi i tanimi autokarami.
Do tego super strona do rezerwacji biletów
~pasażer
Ja ich aż tak pozytywnie nie oceniam, bo tanie to są tylko przy wcześniejszej rezerwacji, autobusy to budżetowe marki i IMO nie są piękne, ale fakt że bez brudu, co było i niestety dalej czasami jest standardem u polskich przewoźników. Co ważne dla mnie, to kierowcy niewiele przekraczają dozwoloną prędkość i prowadzą Ja ich aż tak pozytywnie nie oceniam, bo tanie to są tylko przy wcześniejszej rezerwacji, autobusy to budżetowe marki i IMO nie są piękne, ale fakt że bez brudu, co było i niestety dalej czasami jest standardem u polskich przewoźników. Co ważne dla mnie, to kierowcy niewiele przekraczają dozwoloną prędkość i prowadzą bez jakiś wygłupów na trasie, polscy przewoźnicy nie potrafią do tej pory zrozumieć, że należy szanować życie pasażerów i innych uczestników ruchu.
~zenek
A sam PolskiBus pewnie też prędzej czy później się wycofa, albo zostaną najbardziej dochodowe trasy i przejmie je Flixbus, a wtedy nie będzie już tak tanio. PB obecnie tylko rozwija sieć oferując sprzedaż na kursy innych przewoźników, którzy nie mają biletów od 1 zł. Sam nie tworzy nowych tras, nowych pojazdów nie A sam PolskiBus pewnie też prędzej czy później się wycofa, albo zostaną najbardziej dochodowe trasy i przejmie je Flixbus, a wtedy nie będzie już tak tanio. PB obecnie tylko rozwija sieć oferując sprzedaż na kursy innych przewoźników, którzy nie mają biletów od 1 zł. Sam nie tworzy nowych tras, nowych pojazdów nie kupuje, a część tych których ma są wystawione na sprzedaż na niemieckich stronach. Czasem na trasie można zobaczyć ich autobus już bez naklejek firmowych.
~pasażer odpowiada ~zenek
Obniżenie cen na IC pewnie ich mocno uderzyło, do tego uruchomienie Pendolino na najbardziej dochodowej trasie KrK-Wwa. Ja i tak wolę autobus, bo się nigdy nie śpieszę, a czas w podróży przeznaczam na naukę.
~gosia odpowiada ~pasażer
Prawda jest taka , ze Polacy nieumieja sie zachowac nawet w autobusie i dbac przedewszystkim o czystosc .Za duzo strat w stosunku do zysku, poczekaja az sie klientela NAUCZY KULTURY. Taki samy jesli mozna porownac ma Polak do obcych kultur i stad taki stosunek do tzw "ciapatych".To wszystko powoduje, ze wlasciciel zrobi Prawda jest taka , ze Polacy nieumieja sie zachowac nawet w autobusie i dbac przedewszystkim o czystosc .Za duzo strat w stosunku do zysku, poczekaja az sie klientela NAUCZY KULTURY. Taki samy jesli mozna porownac ma Polak do obcych kultur i stad taki stosunek do tzw "ciapatych".To wszystko powoduje, ze wlasciciel zrobi remanent za i przeciw i mowi adie!
~zenek odpowiada ~gosia
No właśnie, widać to np. po toaletach w autobusie, gdzie jest znak, aby nie wrzucać papieru do kibla, a ludzie często to robią, a później narzekają na zamknięte wc. Poza tym pozostawione na siedzeniach śmieci i resztki jedzenia to norma.
~Banita
jeśli chodzi o przewoźników to jest ciężko konkurować z firmami w kraju które dostają dotację z urzędów marszałkowskich albo z Pefronu ?jak za wożenie dzieci za rok wygrywają przetarg z kwotą 460 000 zł a dwa razy tyle dostają od urzędów dofinansowań bo im się nie opłaca ?zwykłe złodziejstwo gdzie jest UOKIK?jeśli chodzi o przewoźników to jest ciężko konkurować z firmami w kraju które dostają dotację z urzędów marszałkowskich albo z Pefronu ?jak za wożenie dzieci za rok wygrywają przetarg z kwotą 460 000 zł a dwa razy tyle dostają od urzędów dofinansowań bo im się nie opłaca ?zwykłe złodziejstwo gdzie jest UOKIK? wystarczy wygrać przetarg a czy się opłaca nie jest ważne bo cwaniaki wiedzą gdzie zdobyć z państwa kasę ?CBA już dawno powinno tą hołotę po zamykać za wyłudzenia .Znam gościa co dorabiał się latami aż pewien cwaniak zaniżył przetarg na wożenie dzieci do szkoły dość że wygrał ten przetarg po kosztach ale potem złożył wniosek w urzędzie marszałkowskim o dofinansowanie zniszczył firmę mało tego opanował już województwa firma ARGOS Gorzów no i najlepiej przy państwowym wikcie wbił się jeszcze w Pefron tam też dotują sowicie .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki