REKLAMA

Łukaszenka gratuluje Poroszence zwycięstwa, mówi o współpracy

2014-05-28 10:47
publikacja
2014-05-28 10:47

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka pogratulował w środę Petro Poroszence zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich na Ukrainie, podkreślając, że dwustronne tradycje przyjaźni stanowią fundament dla wszechstronnej współpracy między dwoma krajami.

Wielowiekowe tradycje przyjaźni i wzajemnego wsparcia oraz historyczna jedność naszych narodów stanowią trwały fundament dla rozwoju wszechstronnej i konstruktywnej współpracy - napisał Łukaszenka w liście, który cytuje jego biuro prasowe.

Białoruski prezydent zapewnił też, że "Białoruś zawsze była i pozostanie dla Ukrainy niezawodnym sąsiadem". "To dla nas ważne, by Ukraina była stabilnym i silnym państwem" - zaznaczył.

Łukaszenka życzył też Poroszence sukcesów we wzmacnianiu niepodzielnej, rozkwitającej Ukrainy.

Zwycięstwo Poroszenki w pierwszej turze wyborów ogłosił w poniedziałek szef Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy, Mychajło Ochendowski. Zgodnie z opublikowanymi w środę danymi po przeliczeniu ponad 98 proc. protokołów Poroszenko uzyskał 54,69 proc. głosów, a jego najgroźniejsza rywalka, była premier Julia Tymoszenko - 12,82 proc. (PAP)

mw/ ksaj/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki