Łukaszenka: Na razie żyję i nie jestem za granicą

2020-08-14 13:05
publikacja
2020-08-14 13:05
fot. Mikhail Metzel / FORUM

Żyję i nie jestem za granicą – oznajmił w piątek białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka. Dodał, że tego rodzaju plotki „rozkręcają świadomi”, czyli przeciwnicy jego rządów. Skrytykował strajki i protesty w przedsiębiorstwach na Białorusi, które rozpoczęły się w czwartek.

„Wszyscy walczą teraz o rynki, żeby wcisnąć traktor i coś tam jeszcze. Jeśli się zatrzymamy, to już nie rozkręcimy naszej produkcji. (…) Ludziom trzeba to wytłumaczyć – chcecie, to protestujcie, chcecie pracować – pracujcie” – powiedział Łukaszenka.

Jego zdaniem w kraju trwają próby podburzania „zespołów pracowniczych”. Podkreślił, że należy im wyjaśnić, jakie mogą być konsekwencje strajków, a mianowicie, że wycofanie się białoruskich producentów, wzmocni konkurentów.

W czwartek do ulicznych protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich dołączyli pracownicy wielu przedsiębiorstw państwowych. W piątek protesty są kontynuowane.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ fit/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (17)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Widziałem film. Wrzucam link. Robotnicy z pewnej fabryki idą protestować. Ależ tam ogłupiono część społeczeństwa ale w komentarzach widać, że ludzie są przytomni. Wiedzą, że ta fabryka może popłynąć jak nasze FSO czy nasze stocznie, zakłady dziewiarskie i inne. Ktoś zdrowo robi wodę z mózgów. Ci ludzie idą Widziałem film. Wrzucam link. Robotnicy z pewnej fabryki idą protestować. Ależ tam ogłupiono część społeczeństwa ale w komentarzach widać, że ludzie są przytomni. Wiedzą, że ta fabryka może popłynąć jak nasze FSO czy nasze stocznie, zakłady dziewiarskie i inne. Ktoś zdrowo robi wodę z mózgów. Ci ludzie idą po bezrobocie by tyrać na szparagach ale nie dotarło to do nich. Stwierdzam, że nie ma podziału na wykształconych jak niewykształconych. Są głupi albo mądrzy. Pracownicy filharmonii są tak samo głupi jak robotnicy ale mądrością przerastają ich ci niezamanipulowani. Łukaszenka na przyszłość musi przygotować kandydata, który będzie częściowo prezentował się jak Trzaskowski i gadał pod publiczkę ale będzie robił to co trzeba by Białoruś kontynuował swą politykę.
https://www.youtube.com/watch?v=s2Vm6c0vFX4&list=FLsMpSw_EQTyQKKKbear7VvQ&index=2&t=24s
itso_who_has_time
Białoruś już jest prawie Wolna !!!!
jes
Ty żyjesz ale wielu obywateli Białorusi już nie mogą tego samego powiedzieć o sobie. Kolejny morderca.
tindala
A w tle czuć straszliwą grawitację czarnej dziury Z Moskwy.
I tak się Łukaszenka będzie miotał pomiędzy Scyllą Rosji a Charybdą zidiociałej ideologicznie Unii Europejskiej. On personalnie i jego rodzina "jakoś" sobie poradzą. Ogół Białorusinów będzie miał dużo gorzej. O czym świadczy Krym i zgliszcza
A w tle czuć straszliwą grawitację czarnej dziury Z Moskwy.
I tak się Łukaszenka będzie miotał pomiędzy Scyllą Rosji a Charybdą zidiociałej ideologicznie Unii Europejskiej. On personalnie i jego rodzina "jakoś" sobie poradzą. Ogół Białorusinów będzie miał dużo gorzej. O czym świadczy Krym i zgliszcza na Ukrainie Wschodniej. W najlepszym przypadku model ukraiński a'la Janukowycz i szybkie rozkradanie ( oligarchizacja) kraju.
wyrwin666
Jego Ekscelencja Aleksander Łukaszenka oraz Jair Bolsonaro to są przywódcy z krwii i kości, a nie jakieś europejskie lewackie popierdułki.
ajwaj
I wlasnie dlatego EuroNiedojdy boja sie prez. BR Lukashenko,
im wystarczy robic dobrze kal-bojom za paciorki,
bo sami sa mniej niz ZERO
jes odpowiada ajwaj
Wypowiedziało się dwóch parobków z genem poddaństwa.
and00 odpowiada ajwaj
Europa boi się Łukaszenki, dyktatora biednego 9 mln państewka Hahahahaha
Wielu z was i prawie każdy Białorusin marzy żeby u nas za te paciorki pracować...
Nazywając Amerykanów obraźliwie nie zmienisz tego że to wami ludzie gardzą, a z Putina się śmieją jak żurawią wskazuje kierunek lotu...
tindala
A potem zachodni spryciarze przejmą "nierentowne" zakłady za symbolicznego rubelka, jak to w Polsce miało miejsce. A proletariat będzie miał wolność i śmieciówki. I pojawi się gadka szmatka jak to Homo sovieticus musi wymrzeć żeby BYŁO DOBRZE. Miłego strajkowania dzielni Białorusini
wektorwg
Trza było kupić nerentowną kopalnię za 1 zł... Zadzwoń do Tauron Wydobycie...

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki