REKLAMA
WEBINAR

Luka Google'a pozwoliła na kradzież danych użytkowników

2016-11-08 08:36
publikacja
2016-11-08 08:36

Laboratorium firmy Kaspersky ujawniło informacje o groźnej luce w przeglądarce Google Chrome, która narażała klientów na kradzież kluczowych danych finansowych. Wskutek niedopatrzenia trojan znalazł się na ponad 300 tys. urządzeń z systemem Android.

fot. Jaap Arriens / / FORUM

Wykryty robak był zmodyfikowanym trojanem bankowym znanym pod nazwą Svpeng. Według informacji producenta oprogramowania antywirusowego, wykradał on dane użytkowników zawierające numery kart bankowych oraz miał dostęp do spisu numerów i wykazu połączeń ofiary.

Źródłem infekcji była platforma płatnych reklam Google AdSense. Wskutek osadzenia w niej złośliwego kodu, na urządzenia internautów pobierał się trojan. Do ataku dochodziło podczas wejścia na spreparowaną stronę internetową – jako pierwszą Kaspersky ustalił witrynę rosyjskiej agencji informacyjnej – do przestępstwa miało dojść już w lipcu br.

Sytuacja dziwi, ponieważ jeszcze niedawno Google postanowiło naskarżyć na firmę Microsoft w podobnym przypadku. Sprawa dotyczyła wtedy luk w systemie operacyjnym Windows 10. Google nie tylko przed Microsoftem poinformowało o błędach oprogramowania konkurenta, ale chwaliło się aktualizacją Google Chrome, która miała zabezpieczyć użytkowników przed atakami z sieci. Okazało się jednak, że nie przed wszystkimi.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~TRAMPEKnaPREZYDENTA
niech Google teraz wyplaci wszystkim co uzywaja Chrome odszkodowanie i podatki niech zaplaci w Polsce bo wisi nam pare mld USD a z odsetkami to juz parnascie mld
~Dżejms
Przypadkowe luki czy wymogi służb specjalnych? Obstawiam drugie ale jestem oszołomem z ciemnogrodu i wyznawcą spiskowych teorii. Pozdrawiam wszystkich wyznawców demokratycznej teorii dziejów. Buziaki.
~cccc
Oczywiście że masz rację
Tak samo jak KASPERSKY odkrył przypadkiem przecież to KGB kontra FBI
~adddd
szczyt chamstwa, ze calosc produktow googla chce opanowywac np telefon komorkowy. wszedzie pchaja sie te bzdurne apki.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki