REKLAMA

Lublin: ABM Greiffenberger zatrudni 80 osób

2016-11-22 12:38
publikacja
2016-11-22 12:38
Lublin:  ABM Greiffenberger zatrudni 80 osób
Lublin:  ABM Greiffenberger zatrudni 80 osób
fot. Mike Stone / / FORUM

Spółka ABM Greiffenberger, wytwarzająca elektryczne systemy napędowe, powiększy swój zakład w Lublinie i zatrudni 80 osób. Nakłady na nową inwestycję mają sięgnąć 30 mln zł.

Planujemy do końca 2017 r. zatrudniać 250 pracowników, czyli przyjmiemy dodatkowo 80 osób. Chcemy powiększyć powierzchnię naszych zakładów o 6,5 tys. metrów kwadratowych. Będziemy inwestować w nowoczesne technologie montażu oraz automatyzację, opracujemy nową koncepcję logistyczną. Po rozbudowie obroty zakładu osiągną około 150 mln euro rocznie - powiedział we wtorek na konferencji prasowej prezes ABM Greiffenberger Robert Lackermeier.

Lublin i południowo-wschodnia Polska to rynek wzrastający. Infrastruktura jest tu intensywnie rozbudowywana, są wyższe uczelnie, dobre, wykwalifikowane siły robocze, a władze miasta otwarte na inwestorów. To przesądziło o naszej inwestycji - dodał.

Jak podał dyrektor zakładu ABM Greiffenberger w Lublinie Robert Bronisz, nakłady inwestycyjne sięgną 30 mln zł, a rekrutacja nowych pracowników może rozpocząć się od 1 grudnia. Z firmą developerską podpisano już umowę ws. wynajmu nowej powierzchni na 11 lat, z możliwością jej przedłużenia o kolejne 20 lat. Firma złożyła wszystkie dokumenty związane z inwestycją w Lubelskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i czeka na ostateczne zezwolenie.

Prowadzimy też rozmowy z władzami miasta o zwolnieniu z podatku gruntowego. Jeśli to się uda, będziemy mogli więcej zainwestować i zwiększyć liczbę pracowników nawet do 300 - dodał Bronisz.

W planach jest rozpoczęcie w Lublinie prac badawczo rozwojowych dotyczących silników elektrycznych do samochodów, które spółka produkuje.

Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów lubelskiego Ratusza zapewnił, że intencją władz miasta jest udzielenie spółce zwolnień z podatku od nieruchomości. Pracujemy nad rozwiązaniem prawnym; tu problemem są tylko interpretacje prawno-podatkowe. Liczymy na to, że uda nam się znaleźć jak najbardziej korzystne rozwiązanie dla obydwu stron. Chcemy, by firma ABM Greiffenberger była elementem budowy centrum elektromobilności w Lublinie - powiedział Sagan.

ABM Greiffenberger ma zakład w Lublinie od trzech lat; pracuje w nim obecnie 170 osób. Spółka ma jeszcze trzy zakłady w Niemczech i jeden w Chinach. Łącznie zatrudnia prawie 750 pracowników. Jej obroty w ubiegłym roku wyniosły ponad 93 mln euro, a w tym roku mają sięgnąć 100 mln euro. Wytwarza rocznie około 300 tys. silników elektrycznych i przekładni przeznaczonych do różnych zastosowań.

Od października tego roku ABM Greiffenberger stał się częścią grupy Senata, której inne spółki wytwarzają m.in. komponenty, płyty i folie z tworzyw sztucznych, podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego oraz kolejowego oraz elementy metalowe. Cała grupa zatrudnia 2 tys. pracowników i osiąga 400 mln euro obrotu rocznie. (PAP)

kop/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki