REKLAMA

"Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali szefa grupy przestępczej, która wyłudziła 120 mln zł

2016-11-17 07:00
publikacja
2016-11-17 07:00

34-letniego Grzegorza H., lidera grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od przedsiębiorców w Szwecji i w Polsce zatrzymali tzw. "łowcy cieni" przy współpracy z Europolem i wydziałem do zwalczania cyberprzestępczości CBŚP- dowiedziała się PAP w CBŚP.

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Marian Zburzycki / FORUM

Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, za liczne oszustwa, których dopuścił się w obu krajach.

"Policjanci CBŚP po wielomiesięcznym rozpracowaniu prowadzonym przez wydział do zwalczania cyberprzestępczości CBŚP, policję szwedzką i Europol ustalili, że poszukiwany ENA przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Grzegorz H. ukrywa się w jednym z mieszkań budynku w Poznaniu. Rano +łowcy cieni+ wraz z kolegami z Poznania weszli, więc do mieszkania i zatrzymali mężczyznę, który nie stawiał oporu" - powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Jednocześnie w Szwecji miały miejsce zatrzymania innych członków tej międzynarodowej grupy. Grzegorz H. był liderem zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Polsce i Szwecji, która trudniła się oszustwami m.in. przy wykorzystaniu złośliwego oprogramowania.

"Rozbicie grupy przestępczej było wynikiem wielomiesięcznego śledztwa i działań operacyjnych policji szwedzkiej i polskiej. Jak ustalili do tej pory śledczy, w wyniku działalności grupy wyłudzono ponad 250 milionów koron szwedzkich (120 milionów złotych)" - dodała Hamelusz.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2015 r., dzięki pieniądzom z działalności przestępczej. Obecnie Grzegorz H. czeka na procedurę ekstradycyjną do Szwecji.

"Łowcy cieni" to policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, tworzący elitarną, tajną komórkę. Odnajdują i zatrzymują tych przestępców, którzy na listach poszukiwawczych zajmują najwyższe miejsca, często poszukiwanych od wielu lat.(PAP)

gdyj/ krm/ malk/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~ja
KULA W LEB nie piep..c sie z oszustami ktorzy zabieraja miejsca pracy za 120 milionow?TYLE MOGLI BY INWESTOWAC INWESTORZY GDY BY NIE TAKI OSZUST ! TAK SAMO Z BAGSIKIEM ! niech oddaje 120 plus odsetki ...jak nie to kula w LEB ! I NIEBEDZIE NIKT KRADL! HARAKIRI MU ZROBIE ZA DARMO !
~Alex
"Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2015 r., dzięki pieniądzom z działalności przestępczej.". O co kaman?
~aabbcc
przecież to oczywiste...tyle pieniędzy ukradł że było go stać na wynajem mieszkania w Poznaniu w którym się ukrywał....
~wlk
Najpierw go policja wypompowala do sucha a jak juz nic nie mial, to go zatrzymali. Normalka w PL.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki