Lotniskowce pomogą rozładować korki?

To pomysł iście rewolucyjny. Wycofane z eksploatacji lotniskowce miałyby być sposobem na rozładowanie korków w stanie Waszyngton na zachodnim wybrzeżu USA. Chodzi o to, aby połączyły miejscowości znajdujące się na wyspach i półwyspach w okolicach miasta Seattle. Samochody byłyby przewożone na ich pokładach.

W lokalnej stoczni należącej do amerykańskiej marynarki wojennej znajdują się między innymi dwa lotniskowce wycofane już ze służby. W przyszłości mają pójść na złom, ale być może posłużą jeszcze mieszkańcom okolic Seattle, chcących dostać się szybciej do centrum. Rozładowałoby to też korki na okolicznych drogach, bo kierowcy mieliby więcej możliwości dostania się do strategicznych punktów metropolii, a przede wszystkim nie musieliby jeździć okrężną drogą.

Na pokładzie takiego lotniskowca zmieściłoby się dużo więcej samochodów niż na zwykły promie przeznaczonym do przewożenia pojazdów. Jest też pomysł, aby na wyeksploatowanych lotniskowcach stworzyć miejsca pamięci weteranów, którzy walczyli na nich w imię Stanów Zjednoczonych i światowego pokoju.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jan Pachlowski/Chicago/dabr


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 ~endi

Jak to Ameryka jest takim naszym przyjacielem i nie da nam czy nawet nie sprzeda tych lotniskowców po cenie złomu ? ja tego nie rozumiem

! Odpowiedz
0 1 ~Dżejms

Eksploatacja tego by nas wykończyła finansowo. To jest sprzęt pewnie jeszcze z 2 wojny. Jak chcesz mieć pracę i rozwój to trzeba wspierać własną zbrojeniówkę wszędzie gdzie się da. A te lotniskowce to będą chronić nasze terytoria zamorskie? A o przyjaźni świadczą wizy - eny kłeszczyn?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil