Loteria Paragonowa MF: wygraj auto za paragon

redaktor Bankier.pl

Samochody, tablety i notebooki – takie nagrody czekają każdego, kto weźmie udział w nadchodzącej loterii Ministerstwa Finansów. Wystarczy paragon na co najmniej 10 zł i trochę szczęścia w comiesięcznym losowaniu. Sprawdź, jaki interes ma w tym resort finansów.

Resort finansów w ramach wsparcia legalnego handlu i uczciwej konkurencji uruchomi Loterię Paragonową z atrakcyjnymi nagrodami. W ten sposób chce zachęcić konsumentów do zabierania, a nawet żądania wydania paragonu przy dokonaniu zakupu.


Ministerstwo Finansów organizuje Loterię Paragonową (fot. Justyna Niedbał / Bankier.pl)

– Cel loterii jest prosty - chcemy uświadomić Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon, wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Loteria to forma podziękowania za ten codzienny, często niezauważalny, pozytywny wkład – mówi wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

Wspieraj uczciwych przedsiębiorców

Świadomy klient czy konsument wie, że w cenie usługi lub towaru płaci podatek VAT. Brak paragonu od sprzedawcy oznacza, że nie odprowadza on do kasy państwa podatku zawartego w cenie, lecz zostawia go we własnej kieszeni. Tym sposobem bogaci się kosztem nas wszystkich: konsumenta, budżetu państwa i uczciwych przedsiębiorców, którzy przegrywają walkę z oszukującym konkurentem. Żądając za każdym razem paragonu, kupujący wspiera legalny handel i pomaga zwalczać szarą strefę.

Zasady loterii

Nagrodą dla konsumentów korzystających tylko z legalnej oferty będzie planowana na 2015 rok Loteria Paragonowa. Każdy, kto zarejestruje na stronie loterii paragon fiskalny wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł, weźmie udział w comiesięcznym losowaniu samochodów średniej i wysokiej klasy, tabletów i notebooków. Zgodnie z zapowiedzią wiceministra Kapicy, pula nagród miesięcznie ma wynieść ok. 100 tys. zł. Im więcej zgłoszonych paragonów, tym większe szanse na wygraną.


Dodatkowo nagradzane będą paragony za wybrane usługi, a loteria ma trwać cały rok. Nagrodzeni zostaną również przedsiębiorcy, którzy wystawią zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. MF w końcu ogłosiło przetarg na przygotowanie i organizację tej loterii – a zapowiadało ją prawie rok temu. Wówczas Minister Mateusz Szczurek planował, że loteria ruszy wiosną 2015 roku. Opóźnienia spowodowały, że pierwszego losowania możemy spodziewać się najwcześniej pod koniec lata.

Większe wpływy do budżetu państwa

Loteria to nie tylko nagrody dla podatników. To przede wszystkim szansa na wzrost wpływów podatkowych do budżetu państwa. To główny cel jej organizatorów. Resort finansów liczy, że podobnie jak to miało miejsce na Słowacji, w Grecji czy w Portugalii, loteria odniesie sukces w postaci wzrostu legalnych transakcji od których przedsiębiorcy odprowadzają podatek. I choć loterie podatkowe są popularne głównie w krajach Ameryki Południowej i Środkowej, to ubiegłoroczna loteria w Portugalii przyniosła tamtejszemu rządowi ponad 800 mln euro.

Katarzyna Sudaj

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~th

....ponawiam pytanie.....gdzie zarejestrować paragon...??? jak zwykle informacje .....??? co oznacza podaj kod ....obrazka.....gdzie są "owe" kody.....jak zwykle ...." inicjatywa" przerosła możliwości ministerstwa......może tzw....konkurs dla wtajemniczonych.....macie bardzo " zagmatwaną stronę. ...dużo informacji ?????

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~Izis

......... gdzie zarejestrować te paragony?,

! Odpowiedz
2 1 ~Jatek

nigdzie,sami przyjda

! Odpowiedz
1 2 ~sylwek

A jak tu na te gowno wejść żeby POdac nr i serie paragonu.

! Odpowiedz
2 1 ~Jarek

Tego nie napisali

! Odpowiedz
13 4 ~Biedak

A kiedy nagrody za donosy i kapowanie? Ten naród schodzi na psy...

! Odpowiedz
0 2 ~Jarek

Juz daja.

! Odpowiedz
0 1 ~aaa

Loteria ma trwać cały rok, ale losowanie dopiero pod koniec lata. Czyli pół roku..

Nic nie napisali o jej zasadach - mam zbierać od teraz paragony aż do lata, czy dopiero jak ruszy ten konkurs - to będą brały udział w losowaniu paragony z danego miesiąca?

Cy ktoś coś wie więcej na ten temat?

! Odpowiedz
0 3 ~andzia

no właśnie, od kiedy zbierać te paragony?

! Odpowiedz
12 9 ~kawula

Jeden z najgłupszych pomysłów III RP w lepiej opodatkujcie hiper super markety i zagraniczne konsorcja a nie dobijajcie polskich przedsiębiorców !!!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.