Londyn: Big Ben tylko dla tubylców

W związku z zagrożeniem terrorystycznym brytyjski parlament ograniczył możliwość zwiedzania wieży z najsłynniejszym zegarem świata. Jak donosi londyński dziennik "Daily Mail", wstęp na wieżę z Big Benem będą odtąd mieli tylko obywatele brytyjscy.

Nie dość na tym: aby się dostać na wieżę, należy najpierw wystąpić na piśmie o rekomendację do swego posła. Zwiedzanie trwa godzinę i kwadrans, ale do tego trzeba jeszcze doliczyć kontrolę bezpieczeństwa jak na lotnisku i uzyskanie fotograficznej przepustki. Rzecznik Izby Gmin odmówił komentarzy, ale szef obsługi zegara Michael McCann potwierdził te ograniczenia. Jak powiedział "Daily Mailowi: "Dawniej miewaliśmy sporo zagranicznych turystów, ale przy obecnej kontroli bezpieczeństwa to się zrobiło zbyt skomplikowane". Słynny zegar, który niedawno przeszedł remont, liczy 150 lat, a od 86 lat jego kuranty transmituje radio BBC.

Nazwa Big Ben odnosi się jednak nie do zegara, lecz do największegio dzwonu na wieży, który wybija godziny. Choć zegar i dzwon są tak znane w świecie, wycieczki na wieżę nie były nigdy popularną atrakcją turystyczną, gdyż jednorazowo w wieży mieści się około 15 osób, a zwiedzanie odbywa się zaledwie 3 razy dziennie.Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Pablo

Iluminati card game

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil