REKLAMA

Łódzka strefa ekonomiczna przebiła miliard

2020-08-21 07:00
publikacja
2020-08-21 07:00
Łódzka strefa ekonomiczna przebiła miliard
Łódzka strefa ekonomiczna przebiła miliard
/ materiały dla mediów

Nawet w czasie największych obostrzeń spółka wydała sześć decyzji, dziś ich liczba sięgnęła 20 - pisze "Puls Biznesu" w piątkowo-niedzielnym wydaniu. Oznacza to ponad miliard złotych nakładów i ponad 400 miejsc pracy - dodaje.

Jak wskazuje gazeta, inwestorom niestraszna pandemia, przynajmniej takie są doświadczenia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Do marca wydała siedem decyzji - zaznacza. Dodaje, że w najgorszym momencie, gdy w Polsce obowiązywały najsurowsze obostrzenia, czyli od połowy marca do końca czerwca, na inwestycje zdecydowało się sześć firm. W wakacje, do końca lipca — jeszcze siedem. "20 decyzji oznacza ponad miliard złotych nakładów i ponad 400 miejsc pracy" - czytamy.

Cytowana przez dziennik Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE, wyjaśnia, że inwestycja w łódzkiej strefie daje nie tylko zwolnienie z podatku, "ale np. korzystanie z najnowszych technologii budujących przemysł 4.0, które rozwijamy we współpracy ze start-upami". "Obserwujemy ruchy na rynku inwestycyjnym i pozytywne nastawienie firm, mimo sytuacji związanej z pandemią. Mamy rozpoczętych kilka procesów inwestycyjnych i liczymy na dobrą jesień" - mówi gazecie.

Marek Michalik, prezes łódzkiej strefy powiedział "PB", że obserwuje duży wzrost inwestycji w małych i średnich polskich firmach, często budowanych od pokoleń. (PAP)

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
karbinadel
W Wólce Kosowskiej to tyle dziennie w reklamówkach wynoszą
esim
Z Chin sie przenosza do nas?
piotr76
Są już branże, gdzie polski pracownik kosztuje mniej niż chiński. A do tego niestety Łódź bardzo odbiega na minus z zarobkami w porównaniu do innych dużych miast.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki