REKLAMA

Łódź: maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego

2016-04-12 08:11
publikacja
2016-04-12 08:11
Łódź: maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego
Łódź: maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego
fot. Dawid Lasocinski / / FORUM

We wtorek rozpocznie się w Łodzi maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego na 2017 rok. W tym roku główny nacisk położony został na inwestycje osiedlowe, dla których z puli 40 mln zł wyznaczono odpowiednie kwoty w zależności od liczby mieszkańców.

"Łodzianie po raz pierwszy będą mogli wziąć udział w maratonie pisania wniosków do budżetu obywatelskiego. Każdy może przyjść ze swoim pomysłem na projekt, a urzędnicy UMŁ oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Topografie pomogą napisać wniosek - poinformowała PAP Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu.

W ramach maratonu formularze zgłoszeniowe z projektami inwestycji mieszkańcy Łodzi będą mogli wypełniać i składać od wtorku. Każdego dnia w innym wyznaczonym miejscu w różnych dzielnicach Łodzi - m.in. w Ośrodku Kultury Górna (12 kwietnia), Domu Kultury "502" (13 kwietnia), restauracji "Lokal" (14 kwietnia), Poleskim Ośrodku Sztuki (18 kwietnia) oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (19 kwietnia).

Wnioski można będzie wypełniać w godz. 13-19 oraz w nocy z 15 na 16 kwietnia (godz. 19-1), kiedy zaplanowano składanie formularzy w Planetarium EC1.

"Każda osoba, która napisze wniosek podczas maratonu będzie mogła wejść za darmo na pokaz, które rozpoczną się o godz. 20, 21, 22 i 23 - dodała Baranowska.

To IV edycja budżetu obywatelskiego w Łodzi. Przed rokiem łodzianie zgłosili ok. 600 projektów, z których do realizacji wybrali 87 - m.in. związane z rewitalizacją Parku Julianowskiego, odnową Stawów Jana i Stawów Stefańskiego, rewitalizacją Uroczyska Lublinek czy poprawą komfortu zwiedzania łódzkiego ZOO.

Projekty można zgłaszać do 20 kwietnia. 26 lipca zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych propozycji, na które mieszkańcy Łodzi będą głosować od 10 września do 9 października. Lista inwestycji, które zostaną zrealizowane w 2017 roku zostanie ogłoszona w październiku. (PAP)

bap/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki