Łódź: maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego

We wtorek rozpocznie się w Łodzi maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego na 2017 rok. W tym roku główny nacisk położony został na inwestycje osiedlowe, dla których z puli 40 mln zł wyznaczono odpowiednie kwoty w zależności od liczby mieszkańców.

"Łodzianie po raz pierwszy będą mogli wziąć udział w maratonie pisania wniosków do budżetu obywatelskiego. Każdy może przyjść ze swoim pomysłem na projekt, a urzędnicy UMŁ oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Topografie pomogą napisać wniosek - poinformowała PAP Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu.

W ramach maratonu formularze zgłoszeniowe z projektami inwestycji mieszkańcy Łodzi będą mogli wypełniać i składać od wtorku. Każdego dnia w innym wyznaczonym miejscu w różnych dzielnicach Łodzi - m.in. w Ośrodku Kultury Górna (12 kwietnia), Domu Kultury "502" (13 kwietnia), restauracji "Lokal" (14 kwietnia), Poleskim Ośrodku Sztuki (18 kwietnia) oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (19 kwietnia).

Wnioski można będzie wypełniać w godz. 13-19 oraz w nocy z 15 na 16 kwietnia (godz. 19-1), kiedy zaplanowano składanie formularzy w Planetarium EC1.

"Każda osoba, która napisze wniosek podczas maratonu będzie mogła wejść za darmo na pokaz, które rozpoczną się o godz. 20, 21, 22 i 23 - dodała Baranowska.

To IV edycja budżetu obywatelskiego w Łodzi. Przed rokiem łodzianie zgłosili ok. 600 projektów, z których do realizacji wybrali 87 - m.in. związane z rewitalizacją Parku Julianowskiego, odnową Stawów Jana i Stawów Stefańskiego, rewitalizacją Uroczyska Lublinek czy poprawą komfortu zwiedzania łódzkiego ZOO.

Projekty można zgłaszać do 20 kwietnia. 26 lipca zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych propozycji, na które mieszkańcy Łodzi będą głosować od 10 września do 9 października. Lista inwestycji, które zostaną zrealizowane w 2017 roku zostanie ogłoszona w październiku. (PAP)

bap/ dym/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil