Linie KLM zapowiadają zwolnienie 5 tys. pracowników

2020-07-31 12:19
publikacja
2020-07-31 12:19
Lotnisko Chopina

Holenderskie linie lotnicze KLM zapowiedziały w piątek, że w tym roku zredukują zatrudnienie o 4,5 - 5 tys. osób w związku z kryzysem i restrukturyzacją. Do 2022 r. firma będzie liczyć o 20 proc. mniej pracowników niż przed pandemią.

W piątkowym komunikacie spółka zapowiedziała, że w ramach restrukturyzacji zwolni 1,5 tys. osób na etatach, zrezygnuje z przedłużenia 1,5 tys. kontraktów tymczasowych oraz obetnie 2 tys. etatów w ramach programu dobrowolnych odejść. KLM szacuje, że z firmy odejdzie też 500 dodatkowych pracowników.

Firma podkreśliła, że zwolnienia są efektem "kryzysu na bezprecedensową skalę". W szczycie pandemii liczba lotów KLM spadła o 95 proc. i choć ok. 60 proc. połączeń została wznowiona, to zarząd prognozuje, że popyt na podróże lotnicze powróci do poziomu sprzed pandemii najwcześniej za trzy lata. To również wynik przyjęcia przez firmę wartej 4 mld euro pożyczki od holenderskiego rządu, która nakłada na KLM obowiązek restrukturyzacji i obcięcia emisji CO2 o 50 proc. do 2030 roku.

Linie KLM są częścią francusko-holenderskiego koncernu Air France-KLM. Cała spółka zanotowała w drugim kwartale stratę operacyjną w wysokości 1,5 mld euro. Air France wcześniej zapowiedziała zwolnienie 6,5 tys. osób, czyli 16 proc. zatrudnionych. (PAP)

osk/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zbyszek_
w klmie jest strasznie, tam nie mozna se kupic napoju wysoko procentowego podczas lotu, a daja jedynie małe piwo 0.2 na loty w EU.

W polskim Locie jest nawet Gin Hendrix w szklanych buteleczkach w cenie, whisky jakies co chcesz...

W Wizzair, ryanair mozna se kupic czym wiecej tym lepiej.

Wiec ja i tak unikam KLM
znawca_wszystkiego
CO2 o 50%? Czyli co, teraz będą korzystać z szybowców?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki