REKLAMA
Tour de spółki

Lider wzrostów na GPW podał świetne wyniki

Adam Hajdamowicz2018-03-08 17:50redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-03-08 17:50
materiały dla mediów

Krezus, spółka, która w ciągu ostatniego pół roku wzrosła o grubo ponad 200 proc. podała dziś wyniki za 2017 rok. Tak wysokiego zysku netto jak w zeszłym roku spółka ta nie uzyskała już od 2006.

Narodowy Fundusz Inwestycyjny Krezus osiągnął w 2017 roku przychody w wysokości 358 mln zł, względem 289 mln zł rok wcześniej. Spółka ponadto w zeszłym roku wypracowała zysk netto w wysokości 19 mln zł, dzięki czemu Krezus wyszedł na plus pierwszy raz od 2012 roku. Wyższego wyniku finansowego netto spółka ta nie miała aż od… 2006 roku.

Działalność Krezusa skupia się na handlu złomem metali i metali kolorowych, w ramach której współpracuje m.in. z KGHM Metraco. Spółka ta inwestuje ponadto m.in. w odnawialne źródła energii. W ostatnim roku Krezus powołał chociażby spółkę „Krezus Centrum Recyklingu”, która ma uruchomić dwie linie produkcyjne – jedną do recyklingu poużytkowych profili okiennych z PCV, a drugą do przerobu poużytkowych kabli miedzianych. Na początku 2018 roku Krezus podpisał także list intencyjny w sprawie zakupu 100 proc. akcji spółki Walcownia Metali Dziedzice za około 160 mln zł.

Jest akt oskarżenia ws. manipulacji akcjami spółki Krezus SA

Jest akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, w tym inwestorowi giełdowemu Romanowi Karkosikowi ws. manipulacji akcjami spółki Krezus SA. Miało do tego dochodzić od lipca do listopada 2012 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oskarżonym grozi do 5 lat więzienia i do 5 mln zł grzywny.

Ostatnio mamy do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem kursu tej spółki, w ciągu zaledwie 6 miesięcy Krezus podrożał o ponad 270 proc. i jest pod tym względem absolutnym liderem na GPW. Do historycznych szczytów mu jednak jeszcze bardzo dużo brakuje. Jedna akcja tej spółki jeszcze w 2013 roku kosztowała bowiem ok. 20 zł, dziś płaci się za nie mniej niż 4 zł.

/ Bankier.pl
Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki