Lider ISIS kandydatem na "Człowieka Roku Time"

Abu Bakr al-Bagdadi znalazł się na krótkiej liście kandydatów do tytułu "Człowieka Roku" magazynu "Time". Nazwisko zwycięzcy poznamy dziś.

(Islamic State Media)

Wśród ośmiu kandydatów do tego wyróżnienia przyznawanego od 1927 roku są zarówno światowi przywódcy, jak i mniej znane osoby. Oprócz Bagdadiego o tytuł walczą, Angela Merkel, Władimir Putin, Donald Trump, czy Hasan Rouhani. Wśród kandydatów też jest Travis Kalanick, właściciel Ubera oraz Caitlyn Jenner aktywistka LGTB. Wyróżnono też organizację Black Lives Matter, która walczy z przemocą wobec czarnoskórych Amerykanów.

W przeszłości tytuł "Człowieka Roku" magazynu "Time" trafiał też do Polaków. Laureatami są Jan Paweł II czy Lech Wałęsa. Jednak najbardziej kontrowersyjne wybory z przeszłości to dwukrotne zwycięstwo w tym rankingu Józefa Stalina, a wcześniej Adolfa Hitlera. W ubiegłym roku tytuł otrzymały osoby walczące z wirusem Ebola.

Time/IAR/jp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Witja8

chyba w kategorii Ludobójca dekady.

! Odpowiedz
0 8 ~głos

Jeśli wygra to odbiór nagrody powinien być w Paryżu bądź w Brukseli z rąk rodzin pomordowanych , ale się pewnie nie zgodzą więc może Merkel albo jej kamerdyner .

! Odpowiedz
1 2 ~asd

Być może w jego imieniu nagrode odbierze Obama

! Odpowiedz
2 4 ~putinfan

teraz jzu nie ma watpliwosci o co janeksom z usa wojenka w libie itd!!!!!!

! Odpowiedz
1 0 ~bz

Nie podniecaj sie tak, krotka liste tworzy sie na bazie wolnego glosowania, do ktorego dostep ma kazdy internauta. Spolecznosc 4chana i innych internetowych trolli juz od jakiegos czasu przekonywala, zeby glosowac na tego goscia "dla beki".

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil