REKLAMA

Lider ISIS kandydatem na "Człowieka Roku Time"

2015-12-09 10:41
publikacja
2015-12-09 10:41

Abu Bakr al-Bagdadi znalazł się na krótkiej liście kandydatów do tytułu "Człowieka Roku" magazynu "Time". Nazwisko zwycięzcy poznamy dziś.

fot. Islamic State Media / / Islamic State Media

Wśród ośmiu kandydatów do tego wyróżnienia przyznawanego od 1927 roku są zarówno światowi przywódcy, jak i mniej znane osoby. Oprócz Bagdadiego o tytuł walczą, Angela Merkel, Władimir Putin, Donald Trump, czy Hasan Rouhani. Wśród kandydatów też jest Travis Kalanick, właściciel Ubera oraz Caitlyn Jenner aktywistka LGTB. Wyróżnono też organizację Black Lives Matter, która walczy z przemocą wobec czarnoskórych Amerykanów.

W przeszłości tytuł "Człowieka Roku" magazynu "Time" trafiał też do Polaków. Laureatami są Jan Paweł II czy Lech Wałęsa. Jednak najbardziej kontrowersyjne wybory z przeszłości to dwukrotne zwycięstwo w tym rankingu Józefa Stalina, a wcześniej Adolfa Hitlera. W ubiegłym roku tytuł otrzymały osoby walczące z wirusem Ebola.

Time/IAR/jp

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Witja8
chyba w kategorii Ludobójca dekady.
~głos
Jeśli wygra to odbiór nagrody powinien być w Paryżu bądź w Brukseli z rąk rodzin pomordowanych , ale się pewnie nie zgodzą więc może Merkel albo jej kamerdyner .
~asd
Być może w jego imieniu nagrode odbierze Obama
~putinfan
teraz jzu nie ma watpliwosci o co janeksom z usa wojenka w libie itd!!!!!!
~bz
Nie podniecaj sie tak, krotka liste tworzy sie na bazie wolnego glosowania, do ktorego dostep ma kazdy internauta. Spolecznosc 4chana i innych internetowych trolli juz od jakiegos czasu przekonywala, zeby glosowac na tego goscia "dla beki".

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki