REKLAMA

Liceum w Słupsku uruchamia klasę vlogerską

2021-03-24 08:30
publikacja
2021-03-24 08:30
Liceum w Słupsku uruchamia klasę vlogerską
Liceum w Słupsku uruchamia klasę vlogerską
fot. DC Studio / / Shutterstock

Pierwsza klasa vlogerska pojawi się w Polsce. Słupskie prywatne liceum będzie kształcić przyszłych instagramerów, youtuberów, marketingowców, dziennikarzy, fotografów oraz vlogerów.

– Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa vlogerska jest dla Ciebie! Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę/wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem! – czytamy w komunikacie na stronie szkoły.

Absolwenci klasy vlogerskiej mogą zostać przyszłości: youtuberami, vlogerami, influencerami, dziennikarzami, fotografami lub marketingowcami. W trakcie kształcenia uczniowie będą mieć dostęp do studia telewizyjnego i radiowego, otrzymają szansę przeprowadzenia wywiadu, poszerzą wiedzę na temat kanałów społecznościowych i streamingowych.

#Rekrutacja2021 ruszyła! Poznaj naszą ofertę💜 Klasa VLOGERSKA 📸 PIERWSZA W POLSCE! 💥 ℹ️ więcej...

Posted by I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku - International High School on Friday, February 26, 2021

Podczas czteroletniej nauki w klasie vlogerskiej uczniowie będą uczyć się języka polskiego oraz angielskiego na poziomie rozszerzonym. Liceum zachęca uczniów do rekrutacji, obiecując m.in. zajęcia ze znanymi i popularnymi osobami. Na pierwszy ogień idzie Arkadiusz „Pan” Pawłowski, polski youtuber posiadający 9,29 tys. subskrypcji na platformie. Dla porównania Blowek – najpopularniejszy youtuber w Polsce – ma około 4,6 mln subskrybentów.

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku działa od 2016 roku. Za naukę w szkole trzeba zapłacić, jednak uczniowie mogą zostać zwolnieni z opłaty. Warunkiem jest otrzymanie po pierwszym semestrze średniej 4.0 lub wyższej oraz wykazanie się frekwencją na poziomie około 90 proc.

DF

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
hfjdj
Nauczanie takich zawodów nie ma sensu. Szewc, glazurnik, murarz, tynkarz, mechanik. W takim zawodzie każdy z 20 osobowej klasy znajdzie pracę. Dlatego że jak tynkarz tynkuje u jednego klienta to u drugiego nie może. A bloger 1 filmik może zrobić dla tysiąca osób a może i dla 20mln. Jak oglądacz ogląda 1 vlogera to nie Nauczanie takich zawodów nie ma sensu. Szewc, glazurnik, murarz, tynkarz, mechanik. W takim zawodzie każdy z 20 osobowej klasy znajdzie pracę. Dlatego że jak tynkarz tynkuje u jednego klienta to u drugiego nie może. A bloger 1 filmik może zrobić dla tysiąca osób a może i dla 20mln. Jak oglądacz ogląda 1 vlogera to nie może oglądać drugiego. Tynkarz musi umieć kłaść tynk i to wystarcza. Natomiast vloger musi być lepszy od innych vlogerów po to aby oglądacz oglądał właśnie jego. W zawiązku z tym nauczanie tego w szkole jest bezsensowne bo co czyni sukces vlogerski to nie umiejętności nakręcenia vloga ale bycia tym jednym vlogerem który jest oglądany. A tego się nie da nauczyć. Poza tym jak taki osioł dostanie 5 z przedmiotu "vlogowanie" to będzie sobie myślał że ma już wszystko aby zostać vlogerem. Takie przeświadczenie tylko mu jeszcze utrudni albo nawet zamknie droge do sukcesu bo jak już wspomniałem sukces kompletnie nie zależy od tego jaką on dostanie ocene z przedmiotu. Gdyby na 20 osób 19 dostało "celujący" a 1 osóba "niedostateczny" to ja bym stawiał na tą jedną co dostała pałe.
blablak
A pozniej trzeba bedzie podnosic podatki zeby 90% absolwentow tego g...kierunku zapewnic zasilki.
hfjdj
Vloger to taki dziennikarz. Sukces osiąga 1 na ileś tysięcy. Reszta niepotrzebna.
janekmaly
upadek szkolnictwa postępuje

najpierw nauczcie się konkretnego fachu (spawanie czy uprawianie pasieki), a potem jak będziecie prawdziwymi ekspertami to możecie vlogować

inaczej vlogowanie sprowadza się do pokazywania zrobionego biustu albo szpanowania pożyczonymi samochodami
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
wizytator
Pycha kroczy przed upadkiem.
tzum
Chory pomysł. Influencerskie kanały, które nie prezentują sobą nic za wyjątkiem przerobionych zdjęć zakłamanej rzeczywistości. Młode osoby powinny być przed tym chronione, a nie zachęcane. To nie ma dobrego wpływu na psychikę, znane są przypadki depresji.
Co innego wartościowe kanały pasjonatów, którzy dzielą
Chory pomysł. Influencerskie kanały, które nie prezentują sobą nic za wyjątkiem przerobionych zdjęć zakłamanej rzeczywistości. Młode osoby powinny być przed tym chronione, a nie zachęcane. To nie ma dobrego wpływu na psychikę, znane są przypadki depresji.
Co innego wartościowe kanały pasjonatów, którzy dzielą się swoją wiedzą.

Dyrekcji sugeruję refleksję i wprowadzenie przedmiotu, który uchroni młodych ludzi przed tym gorszym aspektem social media.
traderfr
Czy będą uczyć jak na jednym selfie w toalecie pokazać równocześnie cycki i d00pę? Siostra mówiła że próbowała i nie dała rady :)
blablak
Pewnie ze sie da xD chyba ze biust rozmiar 0
traderfr odpowiada blablak
Da się bo widziałem na zdjęciach, widziała i ona. Najwyraźniej nie każdy jest na tyle sprawny aby wypiąć tyłek, cycki i zrobić dzióbek, a wszystko uwiecznić na zdjęciu w lustrze trzymając jedną ręką telefon. A rozmiar ma chyba 75E.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki