Licea będą kształcić kadry dla LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT nawiązują współpracę z liceami w sprawie kształcenia przyszłych pilotów, pracowników obsługi lotnictwa, stewardess i stewardów. Już zawarły porozumienie w tej sprawie z Liceum w Puszczy Mariańskiej imienia Czesława Tańskiego, prekursora lotnictwa. Od września przyszli piloci będą kształcić się w klasie politechnicznej, za rok ruszy klasa dla stewardess.

To nie pierwsze porozumienie PLL LOT w podobnej sprawie ze szkołami średnimi. Spółka współpracuje już z Liceum Piłsudskiego w Warszawie, które kształci stewardessy. Prowadzi też rozmowy z kilkoma innymi szkołami ponadgimnazjalnymi. "Polskie Linie Lotnicze słyną z obsługi wysokiej jakości. Aby ją osiągnąć, musimy zapewnić odpowiedni poziom wyszkolenia i zainteresować pracą najlepszych" - informuje rzecznik LOT-u Adrian Kubicki.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Anna Wrzesień/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~Misia

Dokładnie o tym samym pomyślałam, wielmożny hrabia nie będzie polskimi liniami latał, no bo przecie są gorsze. Burak do potęgi, właśnie przez takich jak on jesteśmy traktowani za granicą jak gorszy sort. Niemiec będzie wychwałalał najgorsze dziadostwo, jeśli tylko jest niemieckie, a Polak na swoje pluje. Przykre to niestety.

! Odpowiedz
5 4 ~jjjj

Za kilka lat LOTu nie będzie, więc po co?

! Odpowiedz
25 5 ~hehe

polscy analfabeci z liceum pracownikami LOT? w takim razie dzięki za wasze usługi skorzystam z Lufthansy

! Odpowiedz
0 14 ~autor

I właśnie dlatego Niemcy są bogatym krajem a my jego pachołkami bo Polak (sorki, większość) zawsze woli zagraniczne, choćby było gorsze. Taka nasza buraczana spuścizna. Niemiec wybierz linię niemiecką i nawet nie spojrzy na LOT.

! Odpowiedz
3 16 ~Hgh

I to mi sie podoba.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.