REKLAMA

Libia: Wojska zajęły obszar Czerwonej Doliny

2011-09-08 17:15
publikacja
2011-09-08 17:15
Wojska libijskiej Przejściowej Rady Narodowej zajęły obszar Czerwonej Doliny w Libii. Premier libijskiego rządu tymczasowego Mahmud Dżebril ma dziś przybyć do Trypolisu. Tymczasem w Tunezji zatrzymano jednego z najbliższych współpracowników libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego.

Czerwona Dolina to jeden z kluczowych obszarów, które do tej pory były pod kontrolą sił Kadafiego. W odległości 60 kilometrów od tego miejsca znajduje się Syrta, skąd pochodzi Muammar Kadafi.

Tymczasem, jeden z najbliższych współpracowników Kadafiego generał Chuildi Hamidi został zatrzymany w Tunezji przy próbie opuszczenia tego kraju. Hamidi chciał odlecieć z Tunezji wraz z rodziną, jednak służby graniczne zatrzymały go na terenie międzynarodowego portu lotniczego w Tunisie.

Generał Hamidi był jednym z bliższych współpracowników Kadafiego. W 1969 roku uczestniczył w zamachu stanu, który wyniósł go do władzy. 20 czerwca jego dom rodzinny został zbombardowany przez siły NATO. Według władz libijskich, zginęło wtedy 15 osób, w tym troje dzieci.

Źródło:IAR
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki