Libertas – program polityczny

Libertas Polska to ugrupowanie o poglądach prawicowych, które powstało w lutym 2009 roku. LP jest jednostką ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia Libertas, którego przewodniczącym jest irlandzki biznesmen Declan Ganley.Libertas wierzy w nieograniczony potencjał Unii Europejskiej, a jej obywatele powinni posiadać większy wpływ na podejmowane decyzje. Zdaniem partii UE powinna być bardziej otwarta na potrzeby społeczeństwa europejskiego oraz być odpowiedzialna za swoje działania przed obywatelami Wspólnoty.

Głównym celem partii jest odrzucenie Traktatu Lizbońskiego, ponieważ wpływa on na zwiększenie dystansu między obywatelami UE a jej władzami. LP optuje za stworzeniem klarownego i łatwo dostępnego dla wszystkich traktatu, na który mogliby głosować w referendum.

LP zwraca również uwagę na wzmocnienie demokracji w UE. Uważa, że każdy nowy przepis powinien podlegać głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Dodatkowo ugrupowanie domaga się utworzenia nowych przepisów prawnych, które będą zrozumiałe i dostępne dla Europejczyków.

Libertas Polska sprzeciwia się wprowadzeniu euro w naszym kraju oraz rozbudowanej biurokracji w instytucjach europejskich. Chce wzmocnienia pozycji Polski w UE oraz otwarcia rynków pracy i wolnego handlu.

Źródło
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~typek

może być czarnym koniem
przy poparciu środowiska Radia Maryja i Lecha Wałęsy

! Odpowiedz
0 0 ~lon

chyba czarną kobyłą
Radio maryja nie popiera nawer Pisobolszewi
a co dopiero Libertas.

! Odpowiedz
0 0 ~Łosiek

Moja ocena?
Program płytki - zupełnie nie poruszający ważnych dla mnie kwestii - szukam dalej
rzucający ogólnikowe hasła jak za czasów rewolucji WRB Wolność Równość Braterstwo
- wolność w położeniu głowy pod gilotynę, równość w dostępie do gilotyny i Braterstwo = twój brat zaopiekuje się łożem wdowy po tobie ...
Brak spójności w irlandii ta sama partia ma w programie ochrony miejscowego rynku pracy przed imigrantami a w polsce program odwrotny - co sugeruje tani populizm + zero poruszania kwestii których szukam w programach, zero knkretów

Pokaż cały komentarz !