REKLAMA

Lewiatan: 46% Polaków jest przeciwnych zakazowi handlu w niedziele

2016-10-11 12:11
publikacja
2016-10-11 12:11

46% Polaków jest przeciwnych, a 39% opowiada się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę, wynika z badania TNS zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

/ YAY Foto

"Wśród osób sprzeciwiających się zakazowi handlu w niedzielę 54% stanowią mężczyźni, a 46% stanowią kobiety. Najwięcej przeciwników jest wśród ludzi młodych, w wieku 18-29 lat. W tej grupie ponad połowa (54%) chce mieć możliwość robienia zakupów w niedzielę. Przeciwnego zdania jest 36% badanych w tej grupie wiekowej" - czytamy w komunikacie.

Sklepy otwarte w niedzielę mają więcej zwolenników w miastach pow. 20 tys. niż na wsi - 48% badanych sprzeciwia się ograniczeniu handlu, a 37% go popiera. W miastach powyżej 500 tys. 54% mieszkańców jest przeciw zakazowi, a popiera go 30%.

"Przeciwne zakazowi handlu w niedzielę jest 49% osób z wykształceniem podstawowym, niepełnym podstawowym lub gimnazjalnym (zakaz popiera 36% Polaków o takim wykształceniu). Opinie osób z wyższym wykształceniem nie różnią się diametralnie od tych podzielanych przez osoby z wykształceniem podstawowym - 53% jest przeciwna ograniczeniom zakupów w niedzielę, natomiast 34% popiera zakaz" - czytamy także.

"Cieszę się, że większość Polaków jest przeciwna zakazowi handlu w niedzielę. Wprowadzenie takiego zakazu będzie miało negatywne skutki ekonomiczne. Każde ograniczenie wykonywania pracy powoduje bowiem zmniejszenie zatrudnienia i dochodów. Dotknie to nie tylko osoby pracujące w sklepach, ale również w restauracjach, czy w ochronie mienia i przy sprzątaniu, kurierów" - powiedział doradca zarządu w Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz.

Badanie telefoniczne przeprowadził TNS na reprezentatywnej próbie 3 000 Polaków w okresie 29 września - 3 października 2016 r. na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~poznaniak
tylko populiści popierają ten zakaz, na pewno nikt normalny
~wwff
Opinie osób z wyższym wykształceniem nie różnią się diametralnie od tych podzielanych przez osoby z wykształceniem podstawowym - i bardzo dobrze. Sie zdziwili naukowcy.
~podyplomowy
czy studia zaoczne (praca wykładowców w sobotę i niedzielę) też będzie zakazane? to kiedy mam chodzić na studia podyplomowe? w środku tygodnia od 19 do 23?
~tom
niech zrobią 200% stawki za niedzielę tak, jak było kilka lat temu, Ci którzy będą chcieli zarabiać w niedzielę, będą pracować, a Ci którzy wolą chodzić do kościoła będą mieli wolne...
~ja
Lewiatan ma kłopoty z kad rami na kasach? To może niech się zastanowi i ,,zacznie placić .. my przestaniemy udawać ze pracujemy ,,!
~Cenk
Konfederacja lewyiatan i wszystko jasne.

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki