REKLAMA

Leszkowi Czarneckiemu odmówiono nadania stopnia doktora habilitowanego

2019-02-11 08:54
publikacja
2019-02-11 08:54

Rada Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odmówiła nadania dr. Leszkowi Czarneckiemu stopnia doktora habilitowanego.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Po zapoznaniu się z dokumentacją przedstawioną przez Kandydata, trzema recenzjami opracowanymi przez recenzentów powołanych przez Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów oraz stanowiskiem komisji Habilitacyjnej Rada Wydziału stwierdziła, że nie zostały spełnione warunki art. 16 ustawy z 14.03.2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki" - napisano w uchwale Rady Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z dnia 7 lutego.

"W związku z powyższym w głosowaniu tajnym [Rada Wydziału -red.] podjęła uchwałę o odmowie nadania dr. Leszkowi Czarneckiemu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu" - poinformowano.

Ustęp pierwszy art. 16 ustawy brzmi: "Do postępowania habilitacyjnego może zostać dopuszczona osoba, która posiada stopień doktora oraz osiągnięcia naukowe lub artystyczne, uzyskane po otrzymaniu stopnia doktora, stanowiące znaczny wkład autora w rozwój określonej dyscypliny naukowej lub artystycznej oraz wykazuje się istotną aktywnością naukową lub artystyczną" [podkreślenie od redakcji]. Drugi ustęp wymienia następujące osiągnięcia:

1) dzieło opublikowane w całości lub w zasadniczej części, albo cykl publikacji powiązanych tematycznie;
2) zrealizowane oryginalne osiągnięcie projektowe, konstrukcyjne, technologiczne lub artystyczne;
3) część pracy zbiorowej, jeżeli opracowanie wydzielonego zagadnienia jest indywidualnym wkładem osoby ubiegającej się o nadanie stopnia doktora habilitowanego.

Tytuł pracy habilitacyjnej założyciela Getin Holding brzmiał: „Opracowanie modelu badania kreacji wartości przez jednostki gospodarcze w zmieniającym się otoczeniu rynkowym ze szczególnym uwzględnieniem roli lidera”. 

Recenzentami rozprawy byli: prof. Bogdan Nogalski z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Jerzy Niemczyk z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz prof. Krystyna Jędralska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, która zastąpiła prof. Andrzeja Koźmińskiego ze względu na jego rezygnację z powodu konfliktu interesów.

Zgodnie z procedurą habilitacyjną, jeden z udostępnionych załączników do dokumentacji złożonej przez Czarneckiego stanowi autoreferat. 42-stronnicowy dokument opisuje m.in. jego wykształcenie i przebieg pracy zawodowej, zdobyte nagrody, osiągnięcia naukowe oraz opis prowadzonych i planowanych badań.

Na dorobek naukowy Czarneckiego składają się przede wszystkim trzy monografie: „Ryzyko w działalności bankowej. Nowe spojrzenie po kryzysie”, „Model DNA firmy” oraz „Lider Alfa”. Ponadto, biznesmen jest autorem publikacji „Biznes po prostu” i „Biznes po prostu. Następny krok”.

W wykazie projektów badawczo-rozwojowych znajdziemy firmy, które zakładał Czarnecki (Europejski Fundusz Leasingowy, Getin Noble Bank, Idea Bank, Getin Holding), zaś na liście innowacyjnych projektów wdrożeniowych figurują także m.in. Open Finance, Home Broker, Tax Care, LC Corp czy GetBack.

- Moje badania naukowe obejmują głównie dwa obszary. Po pierwsze – poszukiwanie determinantów i niezbędnych czynników, które muszą być spełnione, aby z sukcesem zbudować start-up i pobudzić organizację do dynamicznego rozwoju, w tym szczególności w szeroko rozumianym sektorze finansowym. (…) Drugim obszarem moich badań jest zjawisko leadershipu i osoba lidera. W praktyce przebadałem kilkadziesiąt różnych osobowości i postaw przywódczych, ich motywacji, ale również różnych systemów ich motywowania przez pracodawców i akcjonariuszy – pisał Czarnecki.

RM

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (14)

dodaj komentarz
aneleh
"Opracowanie modelu badania kreacji wartości przez jednostki gospodarcze w zmieniającym się otoczeniu rynkowym ze szczególnym uwzględnieniem roli lidera". Może o tego lidera poszło. Kontekst aż nadto czytelny.
bankierkomentuje
habilitero za:

* opanowanie sztuki konfidenckiej i dobra jakość nagranych taśm
* wyoranie setek tysięcy inwestorów na: kredytach CHF, polisolokatach, obligacjach GetBack
* doprowadzenie prawie do bankructwa kilku banków z GPW: Getin Holding, GetingNoble, Idea Bank, Open Finance (wystarczy popatrzeć na wykresy
habilitero za:

* opanowanie sztuki konfidenckiej i dobra jakość nagranych taśm
* wyoranie setek tysięcy inwestorów na: kredytach CHF, polisolokatach, obligacjach GetBack
* doprowadzenie prawie do bankructwa kilku banków z GPW: Getin Holding, GetingNoble, Idea Bank, Open Finance (wystarczy popatrzeć na wykresy 10cio letnie - tylko wrocławskiej klasy lajza mogła do czegoś takiego doprowadzić) + oczywiscie LCCorp
* niech już sam Czarnecki pochwali się czym zajmował się za PRLu oraz czym zajmował się jego ojciec.
prs
Mozna zrobic habilitacje z wałkowania ludzi?..
Cos podobnego...
forfun
co by nie mówić on to praktyk z wiedzą z natury a oni to najczęściej teoretycy na pensji i oceniaja jego wiedzę o zarządzaniu ehh
bialy_kruk
Za to co dzisiaj sie dzieje na Idea Banku powinien dostac habilitacje.
Z +20% na TKO -32%.
grzechu_comeback
Towarzyszu Leszku..... Co to za "badacz", który jednocześnie wypłaca pensję?! Są takie sytuacje w przyrodzie, gdy proces badawczy (pomiar) zmienia STAN UKŁADU (obiekt pomiarowi poddawany). Po takim pomiarze STAN UKŁADU jest "jakiś" - czyly wiemy tyle co przed pomiarem.... i właśnie tyle są warte tego Towarzyszu Leszku..... Co to za "badacz", który jednocześnie wypłaca pensję?! Są takie sytuacje w przyrodzie, gdy proces badawczy (pomiar) zmienia STAN UKŁADU (obiekt pomiarowi poddawany). Po takim pomiarze STAN UKŁADU jest "jakiś" - czyly wiemy tyle co przed pomiarem.... i właśnie tyle są warte tego rodzaju eksperymenty. Tworzę coś, siedzę w samym środku, mam o powiedzenia wszystko a potem bawię się w badacza i oceniam "obiektywnie".
Ot, takich mamy "naukowców" recenzentów, którzy taki bigos uważają za obiektywizm naukowy, który na dodatek, miałby stanowić jakiś wkład, skoro dr już jest. Owszem, wkład już jest. Zagości pan do podręczników, ale z innej dziedziny....
bialy_kruk
Podejrzewam ze ci z Wroclawia maja obligacje Getbacku skoro taka reakcja.
bikeman
Leszek, oszczedz wstydu i nie pekaj. Koledzy z WSI pomoga zawsze i chetnie.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki