REKLAMA
BADANIE

Leki i kosmetyki do rąk własnych. Poczta Polska ruszyła z nową usługą

2023-02-08 10:20
publikacja
2023-02-08 10:20

Pocztex Thermo Tracking to nowa usługa kurierska uruchomiona z myślą o aptekach i drogeriach prowadzących sprzedaż wysyłkową. Rozwiązanie spodobało się przedsiębiorcom na tyle, że Poczta Polska zaraportowała już o 20-procentowym wzroście nadań przesyłek. 

Leki i kosmetyki do rąk własnych. Poczta Polska ruszyła z nową usługą
Leki i kosmetyki do rąk własnych. Poczta Polska ruszyła z nową usługą
/ Poczta Polska

Leki i kosmetyki to specyficzne rodzaje produktów i wymagają specjalnych warunków transportu. By przebiegał on w możliwie najbezpieczniejszy sposób, Poczta Polska opracowała autorski system monitoringu temperatury, Pocztex Thermo Tracking, który rozpoczyna się już na etapie przyjęcia paczki. 

Poczta Polska wprowadza Pocztex Thermo Tracking. Z nowej usługi skorzystają apteki i drogerie

Oferta skierowana jest przede wszystkim do aptek i drogerii internetowych. By z niej skorzystać, właściciele firm muszą podpisać umowę z narodowym operatorem. 

– Poczta Polska stale rozwija ofertę dla sektora e-commerce. Rozwiązania, które przygotowaliśmy dla aptek i drogerii, to nasza odpowiedź na specyficzne potrzeby tej branży. [...] Rosnące zainteresowanie usługą Pocztex Thermo Tracking potwierdza, że jesteśmy w stanie sprostać tym oczekiwaniom na najwyższym poziomie – podkreślił Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Biuro prasowe Poczty Polskiej pochwaliło się już, że krótko po wprowadzeniu usługi szczegółowego monitoringu nastąpił 20-procentowy wzrost nadań przesyłek Pocztex przez e-sklepy posiadające w asortymencie leki i kosmetyki. 

„Na polskim rynku funkcjonuje ok. 150 aptek prowadzących sprzedaż internetową. 10 proc. tych aptek znalazło się na liście TOP 100 Firm E-commerce w Polsce za 2021 r. [...] Klienci coraz częściej wybierają tego rodzaju e-sklepy. Zakupy w aptekach robi 16 proc. osób kupujących w Internecie. Ten rozwojowy segment rynku wymaga wykorzystania niestandardowych rozwiązań logistycznych, które oferuje Pocztex”  czytamy w informacji prasowej. 

ML

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
billbill85
Transport leków to jest dobry pomysł.
Młodzi kupują przez internet rodzicom lub dziadkom a kurier dostarcza ,ceny w aptekach stacjonarnych powinny spaść.
jarof1
A polecony z Warszawy do Piaseczna w sześć dni roboczych...
Brawo wy!
Strach się bać.
anty12
HAHAHAHAHHA PP jest zartem i ich "uslugi"
forfun
dobra teraz czas wziąć się za terminowe dostarczanie listów jak już nic więcej nie ma do zrobienia
zenonn
Skrzynki pocztowe są sukcesywnie usuwane.
Listy klasyczne będą wycofane z oferty.
Zostanie e-mailowa dostawa pdf, droższa niż zwykły list.

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki