REKLAMA
Tour de spółki

Leasing przez Skype. Sprawdzamy, co firmy ofertują leasingobiorcom

2020-04-06 09:45, akt.2020-04-07 14:14
publikacja
2020-04-06 09:45
aktualizacja
2020-04-07 14:14

Umowa „podpisana” przez Skype czy samochód dostarczony pod dom przez leasingodawcę to część rozwiązań proponowanych przez firmy leasingowe w czasach epidemii koronawirusa. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na odroczenie płatności rat bez dodatkowych opłat oraz przy zachowaniu niezmiennych zasad. Sprawdzamy, na co dokładnie mogą liczyć.

/ Shutterstock

– Naszym głównym celem jest jak najszybsze przeniesienie naszych procesów w rzeczywistość online. Cyfrowa era leasingu jest dla nas priorytetem. Obecna sytuacja tylko utwierdza nas w przekonaniu, że rozwiązania, nad którymi pracujemy, pozwolą naszym klientom szybko, skutecznie i bezpiecznie realizować potrzeby biznesowe – komentuje Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing.

mLeasing przez Skype

Klienci mLeasing, którzy posiadają umowy finansowania o łącznej wartości poniżej 1 mln zł, mogą skorzystać z obniżenia sześciu najbliższych rat leasingowych do wysokości odsetek z najbliższej niezafakturowanej raty. Odroczoną płatność klient może spłacić w późniejszych ratach dotychczasowych lub w wydłużonym o 6 miesięcy okresie leasingowym. Oferta dotyczy leasingobiorców, którzy spłacali w terminie swoje zobowiązania. mLeasing nie pobiera opłaty za aneks do umowy.

mLeasing umożliwił „podpisanie” umowy przez Skype’a, WhatsAppa lub Messengera. Podczas wideokonferencji przez wybrany komunikator, w której udział bierze klient oraz doradcy. Na żywo podpisać można umowy leasingowe, pożyczkowe oraz dotyczące najmu.

– W przypadku leasingu przepisy wymagają formy pisemnej, dlatego w trakcie spotkania na wideo klient pokazuje doradcy dokument tożsamości i składa podpis na umowie. Potwierdzeniem zawarcia umowy jest wysłanie przelewu autoryzacyjnego. Następnie klient przesyła podpisane dokumenty do mLeasingu – przeczytamy na stronie spółki leasingowej mBanku.

Zmiana kodeksu cywilnego w zakresie zawierania umów z pisemnej na dokumentową jest jednym z postulatów Związku Polskiego Leasingu. O działaniach rekomendowanych przez branże leasingową pisaliśmy tutaj.

PKO Leasing i Masterlease

– Klienci PKO Leasing mogą zgłaszać w prosty sposób wszelkie formalności dotyczące zmiany harmonogramu przez naszą stronę www oraz Portal Klienta. Klienci, którzy w wyniku pandemii mają problemy z bieżącym finansowaniem, a do tej pory spłacali swoje zobowiązania regularnie, mogą wnioskować o odroczenie spłaty raty kapitałowej nawet do 6 miesięcy. W zależności od indywidulanych potrzeb okres umowy może zostać wydłużony o ilość odroczonych rat – mówił Paweł Pach prezes zarządu PKO Leasing.

Klienci wnioskujący o odroczenie płatności nie ponoszą dodatkowych opłat związanych z aneksowaniem umowy. Niezmienna pozostaje również wysokość marży. W Masterlease klienci mogą złożyć wniosek zdalnie oraz nie ponoszą kosztów związanych ze zmianą harmonogramu rat leasingowych.

– Masterlease dysponuje już doświadczeniem i gotowymi rozwiązaniami sprzedaży usług przez internet. Cały proces od wyboru auta do finalizacji umowy jest dostępny na master1.pl. W ostatnich dniach uruchomiona została oferta elastycznego abonamentu. Każdy, kto potrzebuje teraz auta, ale nie chce w obecnej sytuacji wydawać jednorazowo dużej kwoty, może sfinansować je za pomocą abonamentu - przeczytamy w komentarzu PKO Leasing otrzymanym przez redakcję Bankier.pl.

Oferta Masterlease trwa przez 12 miesięcy, a klient może odstąpić od niej w dowolnym momencie. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami finansowymi. Umowę można zawrzeć przez internet – podczas wideorozmowy z doradcą w wybrany samochód zostanie dostarczony pod dom leasingobiorcy.

EFL – 1 zł raty leasingowej

– Leasing Swobodny pozwala na samodzielne, bezpieczne i bez wychodzenia z domu zarządzanie umową leasingową, zmieniając wysokość raty leasingowej w celu dopasowania jej do bieżącej płynności finansowej firmy (…) Klient za pośrednictwem edytora harmonogramu na stronie internetowej  (Portalu KlientEFL), lub wersji mobilnej portalu, może zarządzać harmonogramem spłat nie opuszczając siedziby firmy – mówi Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

Klienci posiadający Leasing Swobodny mogą w ciągu 6 miesięcy dokonywać do 6 zmian dotyczących przyszłych płatności oraz obniżyć miesięczną ratę o połowę. Druga opcja przewiduje możliwość obniżenia 3 miesięcznych płatności do kwoty 1 PLN.

Klienci, którzy nie wybrali przy podpisywaniu umowy Leasingu Swobodnego, mogą aktywować go teraz bez dodatkowych kosztów. System samodzielnie oceni przygotowaną symulację, a następnie klient otrzyma zatwierdzenie w wiadomości SMS. Z Leasingu Swobodnego mogą skorzystać klienci, którzy spłacili do tej pory 12 rat w terminie.

Santander Consumer Multirent

– Przygotowaliśmy dla klientów propozycję czasowego odroczenia spłat rat umów leasingowych i pożyczkowych. Wszystkie formalności mogą być przeprowadzone bez wychodzenia z domu. Klientom, którzy nie posiadają obecnie żadnych zaległości w płatnościach wobec Santander Consumer Multirent, proponujemy odroczenie spłaty części zobowiązań do 3 miesięcy bez ponoszenia dodatkowych opłat wynikających i bez aneksu do umowy – przeczytamy w komentarzu Santander Consumer Multirent otrzymanym przez redakcję Bankier.pl.

Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
robertino82
Ciekawe te rozwiązanie od Masterlease. Korzystasz z auta, nie płacisz za jego naprawy ani ubezpieczenie i jeżeli zmieni ci się sytuacja finansowa, co w obecnych czasach może się wydarzyć nagle, to możesz oddać auto bez żadnych dodatkowych kosztów. Fajna propozycja na obecne czasy epidemii

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki