Ławrow: współpraca z Waszyngtonem, ale w interesach Rosji

Moskwa chce współpracować z Waszyngtonem, ale na swoich warunkach. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow w rozmowie z telewizją Russia Today wyjaśniał, że chodzi o te sfery kontaktów, które mieszczą się w sferze rosyjskich interesów.

(fot. Reuters / FORUM)


Dyplomata dał do zrozumienia, że Moskwa nie obraża się i dlatego nie rezygnuje z dwustronnych kontaktów. Podkreślił jednak, że Rosja nie będzie godzić się na współpracę dlatego, że akurat Stanom Zjednoczonym przyjdzie ochota podjąć takową w jakieś dziedzinie, ale dlatego że konkretne sfery kontaktów odpowiadają rosyjskim interesom.

O dwustronnych kontaktach Moskwy z Waszyngtonem rozmawiali na początku maja w Soczi: prezydent Władimir Putin i amerykański sekretarz stanu John Kerry. Kreml poinformował wtedy, że Rosja jest zainteresowana przede wszystkim współpracą dotyczącą: zwalczania terroryzmu, handlu bronią i narkotykami oraz przestępczości zorganizowanej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Rostów nad Donem/mcm/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~tylkologik

zwalczana terroryzmu w Donbasie, handlu bronią w Donbasie też?

! Odpowiedz
3 3 ~Ali

Do mistrzostw świata w piłce nożnej 2018 w Rosji Amerykanie przygotowują się starannie.
Podobnie jak do olimpiady zimowej w Sochi 2014r.Wtedy supernowoczesny amerykański lotniskowiec USS George HW Bush wpłynął na Morze Czarne przenoszący na pokładzie 90 samolotów wielozadaniowych w trosce o ataki terrorystów w czasie olimpiady. Dokładnie kiedy trwał Majdan w Kijowie a na organizację tego przewrotu (sami potwierdzili)Amerykanie dali 5mld $.Jednak Rosjanie ich przechytrzyli i nie ma w tej chwili amerykańskiej bazy na Krymie.
Amerykanie przygotowują się starannie tzn. rozróba z FIFĄ by rozwalić mistrzostwa w 2018r w Rosji. Obawiam się, że Amerykanie w 2018 roku przygotowują majdany w pribałtykach. Ma się dziejeć by każdym sposobem dokopać Rosji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~plazowicz

Oj jakie wy kacapy ciężkie życie macie. Może wystrzelcie się w kosmos?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil