REKLAMA

Lapid dziękuje Blinkenowi za "stanie ramię w ramię przeciwko polskiej ustawie"

2021-08-17 08:42
publikacja
2021-08-17 08:42
Lapid dziękuje Blinkenowi za "stanie ramię w ramię przeciwko polskiej ustawie"
Lapid dziękuje Blinkenowi za "stanie ramię w ramię przeciwko polskiej ustawie"
/ Reuters

Szef izraelskiego MSZ Jair Lapid podziękował we wtorek na Twitterze sekretarzowi stanu USA Antony'emu Blinkenowi za "stanie ramię w ramię z Izraelem przeciwko polskiej ustawie".

"Dziękuję @SecBlinken i USA za stanie ramię w ramię z Izraelem przeciwko polskiej ustawie" - napisał we wtorek rano na Twitterze Lapid.

Do tweeta dołączył wpis Blinkena, w którym sekretarz stanu podkreślił, że jest "głęboko rozczarowany" w związku z nowelizacją Kodeksu postępowania administracyjnego. Wezwał do stworzenia kompleksowego prawa, gwarantującego sprawiedliwość ofiarom.

Do noweli kpa Blinken odniósł się też w wydanym w poniedziałek wieczorem czasu miejscowego oświadczeniu. Sekretarz stanu USA wyraził "głęboki żal" z powodu podpisania krytykowanej przez USA ustawy, jednocześnie wzywając polskie władze do stworzenia "jasnej, efektywnej i skutecznej procedury prawnej, by odpowiedzieć na roszczenia w sprawie konfiskaty mienia" w konsultacji z zainteresowanymi stronami.

"Przy braku takiej procedury, to prawo skrzywdzi wszystkich obywateli Polski, których własność została niesprawiedliwie zabrana, w tym polskich Żydów, którzy byli ofiarami Holokaustu" - stwierdził szef amerykańskiej dyplomacji.(PAP)

ndz/ tebe/

arch.

Źródło:PAP
Tematy

To żabkość na rynku

17 000 zł przychodu gwarantowanego przez rok do 12 000 zł na rozwój biznesu tylko 5000 zł wkładu własnego w pełni wyposażony sklep

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki