REKLAMA

LPP zawiesza działalność operacyjną w Rosji

2022-03-04 17:22
publikacja
2022-03-04 17:22
LPP zawiesza działalność operacyjną w Rosji
LPP zawiesza działalność operacyjną w Rosji
/ LPP

Zarząd LPP właściciela m.in. marki Reserved podjął decyzję o zawieszeniu działalności operacyjnej w Rosji - przekazała w piątek spółka. Poinformowła, że nie będą dostarczane m.in. towary handlowe do Rosji.

"Zarząd LPP uwzględniając ograniczenia nałożone na Rosję przez UE, podjął decyzję o zawieszeniu działalności operacyjnej w Rosji, w tym w szczególności: zatrzymaniu rozwoju marek LPP w Rosji oraz zatrzymaniu dostarczenia towarów handlowych do Rosji. Wyżej opisane działania będą wdrażane sukcesywnie, przy uwzględnieniu ograniczeń operacyjnych" - przekazała spółka w komunikacie.

Pod koniec lutego firma informowała, że zawiesza na czas nieokreślony działalność na rynku ukraińskim. Dodawano wówczas, że LPP zamierza dokonać pełnego odpisu wartości aktywów w Ukrainie, łącznie ok. 270 mln zł.

LPP informowało, że w obliczu konfliktu zbrojnego toczącego się za wschodnią granicą grupa popiera i w pełni respektuje wszelkie międzynarodowe sankcje gospodarcze nałożone na Rosję po jej agresji na Ukrainę.

LPP to polski producent odzieży zarządzający markami: Reserved, Sinsay, House, Cropp i Mohito.

autor: Michał Boroń

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
gerth
Reakcja spóźniona do tego tylko zawieszenie no i co z Białorusią, handlujemy beztrosko dalej? Dalej wstyd!
qwertas
Pozostaje pytanie na jakich nowych rynkach LPP pojawi się? Sinsay ma w planach otwarcie 400 sklepów w 2022 choć do dzisiaj nie są potwierdzone kraje, w których te sklepy się otworzą. Do tego co z Reserved? Czy dalej rozwijać na razie nierentowny rynek niemiecki, czy iść na nowy i większy rynek (Grecja) a może rozwijać Kazachstan,Pozostaje pytanie na jakich nowych rynkach LPP pojawi się? Sinsay ma w planach otwarcie 400 sklepów w 2022 choć do dzisiaj nie są potwierdzone kraje, w których te sklepy się otworzą. Do tego co z Reserved? Czy dalej rozwijać na razie nierentowny rynek niemiecki, czy iść na nowy i większy rynek (Grecja) a może rozwijać Kazachstan, Bułgarię, Finlandię i Serbię. Dużo ciekawych pytań i wiadomości ze spółki napłynie w tym roku. Póki co to krótkoterminowo cena akcji w dół.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
grzegorzkubik
Zawiesza. Sądziłem, że się wycofują. Oby wrócili bo mają bardzo dobre wyniki na giełdzie a obsesja we wspieraniu Ukrainy prowadzi do szkód. Już wystarczająco dzieje siew głowach Polaków. Poczekamy jeszcze tak ze 2 miesiące i powoli wytraci się ten entuzjazm w pomaganiu. W nadmiernym pomaganiu bo pomagać trzeba z głową.
ajwaj-
To nie jest madre
Rynek zdobyc, to czesto stracone lata i pieniadze
A jak widac rynek stracic, to minuta
Na kazde powstale wolne miejsce czekaja Chiny, Indie, Vietnam itd

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki