REKLAMA

LOT przełamał opór Lufthansy i podbija Japonię

2016-11-28 04:33
publikacja
2016-11-28 04:33

Od dzisiaj polskie linie zaczną sprzedawać bilety do Fukuoki, Sendai i Sapporo. LOT, który od stycznia lata z Warszawy do Tokio, teraz robi kolejny krok.

fot. Jakub Cholewiński / / LOT.pl

Od dziś w ramach biletu przesiadkowego z tokijskiego lotniska Narita da się polecieć dalej w głąb Japonii. Te połączenia będą wykonywane samolotami tamtejszych linii ANA - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Poszerzenie oferty o mniejsze miasta Japonii negocjowano od miesięcy. Przeszkodą była postawa Lufthansy, która nie była zainteresowana zbliżeniem LOT z liniami ANA. Z tą ostatnią Niemcy mają umowę joint venture.

"Jesteśmy zainteresowani współpracą z LOT, ale uzależniamy ją do zgody Lufthansy" - mówił "DGP" w czerwcu prezes ANA Osamu Shinobe.

Wszystkie trzy linie należą do sojuszu Star Alliance. Ostatecznie Niemcy poszli na ustępstwa.

PLL LOT wznawiają bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago

Polskie Linie Lotnicze LOT od lipca przyszłego roku wznowią bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago. Stolica Małopolski straciła loty do Stanów Zjednoczonych w październiku 2010 r., kiedy po 13 latach z ich utrzymywania zrezygnował narodowy przewoźnik.

Jak poinformował PLL LOT tydzień temu, rejsy pomiędzy Krakowem i Chicago będą wykonywane raz w tygodniu, przez cały rok. Na trasie tej wykorzystywany będzie jeden z dwóch nowych Dreamlinerów, które dołączą do floty przewoźnika w połowie przyszłego roku. Rejsy z Krakowa będą stanowić uzupełnienie codziennych rejsów do Chicago wykonywanych ze stołecznego Okęcia.

Jak podkreślono, połączenie między Krakowem i Chicago, gdzie zamieszkuje największe skupisko amerykańskiej Polonii było długo oczekiwane przez pasażerów z całej Polski południowej. Jego wznowienie stało się możliwe dzięki ciągłej rozbudowie krakowskiego lotniska oraz intensywnemu rozwojowi floty PLL LOT.

Czytaj więcej: "PLL LOT wznawiają bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago".

(PAP)sp/rgr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki