REKLAMA

LOT przełamał opór Lufthansy i podbija Japonię

2016-11-28 04:33
publikacja
2016-11-28 04:33

Od dzisiaj polskie linie zaczną sprzedawać bilety do Fukuoki, Sendai i Sapporo. LOT, który od stycznia lata z Warszawy do Tokio, teraz robi kolejny krok.

fot. Jakub Cholewiński / / LOT.pl

Od dziś w ramach biletu przesiadkowego z tokijskiego lotniska Narita da się polecieć dalej w głąb Japonii. Te połączenia będą wykonywane samolotami tamtejszych linii ANA - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Poszerzenie oferty o mniejsze miasta Japonii negocjowano od miesięcy. Przeszkodą była postawa Lufthansy, która nie była zainteresowana zbliżeniem LOT z liniami ANA. Z tą ostatnią Niemcy mają umowę joint venture.

"Jesteśmy zainteresowani współpracą z LOT, ale uzależniamy ją do zgody Lufthansy" - mówił "DGP" w czerwcu prezes ANA Osamu Shinobe.

Wszystkie trzy linie należą do sojuszu Star Alliance. Ostatecznie Niemcy poszli na ustępstwa.

PLL LOT wznawiają bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago

Polskie Linie Lotnicze LOT od lipca przyszłego roku wznowią bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago. Stolica Małopolski straciła loty do Stanów Zjednoczonych w październiku 2010 r., kiedy po 13 latach z ich utrzymywania zrezygnował narodowy przewoźnik.

Jak poinformował PLL LOT tydzień temu, rejsy pomiędzy Krakowem i Chicago będą wykonywane raz w tygodniu, przez cały rok. Na trasie tej wykorzystywany będzie jeden z dwóch nowych Dreamlinerów, które dołączą do floty przewoźnika w połowie przyszłego roku. Rejsy z Krakowa będą stanowić uzupełnienie codziennych rejsów do Chicago wykonywanych ze stołecznego Okęcia.

Jak podkreślono, połączenie między Krakowem i Chicago, gdzie zamieszkuje największe skupisko amerykańskiej Polonii było długo oczekiwane przez pasażerów z całej Polski południowej. Jego wznowienie stało się możliwe dzięki ciągłej rozbudowie krakowskiego lotniska oraz intensywnemu rozwojowi floty PLL LOT.

Czytaj więcej: "PLL LOT wznawiają bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago".

(PAP)sp/rgr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~Jasko
To ogromy sukces zważywszy na popularność podroży lotniczej z Polski do Tokio, a potem dalej do tych trzech wymienionych miejscowości. Do szczęścia brakuje jeszcze możliwości zakupu za pośrednictwem LOT biletów na kolej japońską.
~Eduardo
Jasko, po co ten sarkazm?
Coś się naszym udaje, torchę optymizmu. Może kiedyś sam polecisz do Japonii ....
Powodzenia!
~biznesmen
brawo LOT
kiedy w końcu Hongkong ?
tylko tak aby dolatywał na rano !
a wracał wieczorem
- bo to napełni samoloty na max-a
~west
Brawo tak trzymać. Lufthansa powinna latać codzienne A380 do Kabulu i Mogadiuszu i odwozic lekarzy i inżynierów. Rzecz jasna po dyplomy.
~NiPO
Nalezy zwolnić władze LOT,bo zagrazają interesom naszych sponsorów.
~bkb2
Polacy ...!!! Dzisiaj nie są już zagrożeniem dla Polaki post k () muniścci w naszym kraju.... Dzisiaj zagrożenia są międzynarodowe z powodu powolnego rozpadu Unii Europejskiej i wzmacnianiu się pozycji Chin w stosunku do USA..... Nie ma co tragizować i powinniśmy rozbić swoje czyli rozwijać gospodarkę i budować sojusze gospodarcze Polacy ...!!! Dzisiaj nie są już zagrożeniem dla Polaki post k () muniścci w naszym kraju.... Dzisiaj zagrożenia są międzynarodowe z powodu powolnego rozpadu Unii Europejskiej i wzmacnianiu się pozycji Chin w stosunku do USA..... Nie ma co tragizować i powinniśmy rozbić swoje czyli rozwijać gospodarkę i budować sojusze gospodarcze i polityczne i militarne w Europie Środkowej.... Dzisiejsi politycy w PL muszą być wizjonerami a przede wszystkim niezależnymi ludźmi od wpływów Berlina Brukseli Moskwy....Szykuje się w Świecie nowe rozdanie i Polska nie może być dłużej "adoptowana" przez Brukselę czy Washington....Dla Polski najkorzystniejszy scenariusz to to utrzymanie obecnych relacji i stabilności na Zachodzie czyli w EU i USA, póki będziemy w stanie go utrzymać a w tym :
-spowolnienie gospodarcze w Chinach aby nie doszło do przerzucenia całego zaangażowania USA na Pacyfik kosztem Europy i Polski - -budowa infrastruktury i sojuszy Polski w rejonie międzymorza dla podniesienie ważności tego terenu
- zbudowanie politycznego centrum regionalnego, finansowego , logistycznego dla całej Europy Środkowej i Wschodniej połączonego w przyszłości Jedwabnym Szlakiem z Azją i Chinami
- prowadzenie polityki z innymi krajami regionu i Świata która doprowadzi do rozpadu Rosji w przyszłości ( Polska aby przetrwać w dłuższej perspektywie musi stać się silniejsza albo od Niemiec albo od Rosji)
- i najważniejsze . zreformowanie społeczeństwa polskiego tak aby pozbyło się oni obciążenia upokorzeniem ostatnich 70 lat reżimu k () munistycznego....


~balcerek
kapitał nie ma narodowości, dlatego:
1. nie pozwalamy na szybką homologację pojazdów szynowych firmy PESA z Bydgoszczy bo są one złe a nie dlatego że tańsze od niemieckich
2. nie pozwalamy by LOT latał gdzie mu się podoba bo nie
3. Wykupiliśmy 3/4 polskich mediów bo nie lubimy mieć kontroli nad obywatelami obcego państwa.
irkolo
Kapitał nie ma narodowości ale narodowość mają zarządzający tym kapitałem ;)
~Andy
Jeszcze dodam tutaj fakt, ze po tym jak KE zgodzila sie na rzadowa pomoc dla LOT, jednoczesnie zabronila LOTowi latac z lotnik regionalnych bezposrednio na trasach europejskich. Oczywiscie sloty i trasy te przela Lufa i jej spolki zalezne (Swiss, Austrian) i tak to 'capital nie ma narodowosci'...
~men
4. Nie zagadamy się na homologację ciągników Ursusa, bo to traktory też zle i zagrażają niemieckim.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki