REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Leszek Czarnecki dalej podejrzany w aferze GetBacku. Sąd utrzymał zabezpieczenie majątku

2022-07-11 07:01
publikacja
2022-07-11 07:01
Leszek Czarnecki dalej podejrzany w aferze GetBacku. Sąd utrzymał zabezpieczenie majątku
Leszek Czarnecki dalej podejrzany w aferze GetBacku. Sąd utrzymał zabezpieczenie majątku
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Sąd utrzymał zabezpieczenie majątku Leszka Czarneckiego i uznał, że jest on podejrzanym w aferze GetBacku. Obrońcy biznesmena nie kryją zaskoczenia - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Dziennik przypomina, że to kolejna odsłona sprawy biznesmena, który według śledczych dopuścił się m.in. oszustw na szkodę klientów Idea Banku, nabranych na obligacje GetBacku. "Prokuratura dwukrotnie zajmowała Leszkowi Czarneckiemu majątek, i tym razem skutecznie – jej decyzję utrzymał sąd, jest ona prawomocna. To szansa na przerwanie trwającego od dwóch lat pata, który polega na tym, że są zarzuty wobec biznesmena, ale nie można ich ogłosić, bo jest on nieuchwytny" - pisze gazeta.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", 8 lipca Sąd Okręgowy w Warszawie "utrzymał w mocy postanowienie Prokuratury Regionalnej w Warszawie o zabezpieczeniu majątkowym wobec podejrzanego Leszka C. z grudnia 2021 r.".

Sekcja prasowa sądu potwierdza ustalenia "Rz" i dodaje, że "w ocenie Sądu zabezpieczenie majątkowe w stosunku do podejrzanego jest decyzją prawidłową, gdyż w świetle zaprezentowanych przez prokuratora dowodów istnieje prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa przez Leszka C.". (PAP)

dka/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (23)

dodaj komentarz
kruszcz
Zastanawiam się dlaczego ten Człowiek jeszcze nie siedzi w więzieniu, poprzez swoje pseudo finansowe instytucje oszukał dziesiątki tysięcy polaków, nawet instytucja leasingowa Getin Leasing to wielki przekręt, miałem tam jeden pojazd który został sprzedany na aukcji i rozliczenie reszty leasingu (wpływ ze sprzedaży samochodu - reszta Zastanawiam się dlaczego ten Człowiek jeszcze nie siedzi w więzieniu, poprzez swoje pseudo finansowe instytucje oszukał dziesiątki tysięcy polaków, nawet instytucja leasingowa Getin Leasing to wielki przekręt, miałem tam jeden pojazd który został sprzedany na aukcji i rozliczenie reszty leasingu (wpływ ze sprzedaży samochodu - reszta rozliczenia opłat z leasingu wynosiła lekko ponad 20 tys .PLN dla mnie) Po całej transakcji Pani na infolinii poinformowała mnie, ze ona już nie ma tej umowy w systemie i nie może mi rozliczyć transakcji bo nie wie co jak? Szok po prostu, pisma wysłane do nich bez odzewu, po prostu sprzedali samochodów i nie zamierzają się z tego rozliczyć bo w systemie juz nie ma tej umowy. Nie pozostawię tego bez sprawy w sądzie. Mam też nadzieje, że Pan Czarnecki odpowie długim wyrokiem za swoje poliso lokaty i inne produkty finansowe, które z założenia były wyłudzeniem pieniędzy od klientów.
max5000
Wy się na bankierze zajmujcie losem zwykłych ludzi co robią za 2,5 tys zł miesięcznie a nie miliarderem zamieszanym w aferę wskutek ktorej tysiące ludzi straciło oszczędności życia. Znalezlicie sobie bohatera do obrony.
godunow2
A myślisz, że na kim on zrobił te miliardy? ;p
mrbean
za ten wałek na GetBack gościu powinien dostać 100 lat więzienia, jak Madoff
tecdswv4t
Czyli na Czarneckiego nałożono sankcje. Ciężkie jest życie oligarchów. A takie miał układy.
langdon25
Kiedy „nieuchwytna” Balbina da się przesłuchać ws Dwóch Wież ?
chudy_january
widzę, że jesteś komunistą i przeszkadza ci, że właściciel na własnym terenie chce coś wybudować ?
no to spadaj do Putina !
andregru odpowiada chudy_january
Ten mały szkodnik został "właścicielem" w podejrzany sposób tak jak i jego kolega handlujący kościelnymi działkami .
podatnik-
Celebryto QUŃ pozostań w Italii i daj spokój PRLowi bis, damy sobie sami radę z aferzystami?
podatnik-
Przykład drugi:Kiedy przysłowiowa skarbówka pod rządami PiS spełni obietnicę wyborczą i spyta rekina biznesu Zbigniewa Niemczyckiego zarejestrowanego od 1972 r. przez SB jako TW ps. Jarek. Zdjętego z ewidencji kontrwywiadu w październiku 1982 r. Akta sprawy przekazano do Wydziału II wywiadu MSW. Pozyskano go na zasadzie dobrowolności Przykład drugi:Kiedy przysłowiowa skarbówka pod rządami PiS spełni obietnicę wyborczą i spyta rekina biznesu Zbigniewa Niemczyckiego zarejestrowanego od 1972 r. przez SB jako TW ps. Jarek. Zdjętego z ewidencji kontrwywiadu w październiku 1982 r. Akta sprawy przekazano do Wydziału II wywiadu MSW. Pozyskano go na zasadzie dobrowolności w 1972 do zagadnienia dziennikarze i studenci do sprawy o krypt. "Mendoza". Materiały przesłano do Dep. I MSW w październiku 1982. W 1989 r. pojawia się informacja że Niemczycki zarejestrowany jest przez wywiad MSW. Z karty z 1990 r. wynika, że tym razem jako rozpracowanie operacyjne o krypt. Jarex. Akta sprawy zostały zniszczone" napisała Gazeta Polska za IPN, jak zdobył majątek?

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki