REKLAMA

Zwolnienie z kwaratanny dla podróżujących z negatywnym wynikiem. Pierwsze biuro podróży oferuje test na COVID-19 w cenie

2021-01-26 09:50, akt.2021-01-26 15:02
publikacja
2021-01-26 09:50
aktualizacja
2021-01-26 15:02
Zwolnienie z kwaratanny dla podróżujących z negatywnym wynikiem. Pierwsze biuro podróży oferuje test na COVID-19 w cenie
Zwolnienie z kwaratanny dla podróżujących z negatywnym wynikiem. Pierwsze biuro podróży oferuje test na COVID-19 w cenie
fot. Michal Kosc / / FORUM

Osoby powracające z zagranicy do Polski, podróżujące transportem zbiorowym, nie muszą odbywać 10-dniowej kwarantanny. Jest jeden warunek – trzeba przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.

W sobotę (23 stycznia) weszły w życie przepisy rozszerzające zakres zwolnienia z obowiązku odbywania 10-dniowej kwarantanny po powrocie do Polski. Kluczowa zmiana w nowelizacji rozporządzenia dotyczy zwolnienia z kwarantanny dla osób przekraczających granicę naszego kraju posiadających negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego przed przekroczeniem granicy.

Aby uniknąć kwarantanny, wracając z zagranicznego wyjazdu samolotem, autobusem lub pociągiem, należy przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. Musi on być wykonany maksymalnie na 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu, przed powrotem z podróży do kraju.

Dodatkowo z obowiązku odbycia kwarantanny zwolnieni są m.in. członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych, członkowie sztabu szkoleniowego, lekarze, fizjoterapeuci oraz sędziowie sportowi, którzy wracają z zawodów organizowanych przez międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo organizowanych przez międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, czytamy w rozporządzeniu.

Bezpłatny test w cenie podróży

"Sun&Fun oferuje klientom bezpłatny test na koronawirusa, który jego klienci wykonają w Hurghadzie przed wylotem do Polski. Negatywny wynik badania zwolni ich zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z kwarantanny" - czytamy w ofercie biura podróży. 

Podróżni będą mogli wykonać test w placówce akredytowanej przez Ministerstwo Zdrowia Egiptu w Hurghadzie we wtorek, wynik dostępny będzie z środę. Biuro Sun&Fun oprócz darmowego testu zapewni także bezpłatny transport na badanie do laboratorium. Aby wykonać test podróżny przedstawić dokumenty podróży oraz kopię paszportu - stronę ze zdjęciem oraz potwierdzającą datę przylotu do Egiptu (stempel z odprawy paszportowej).

Turyści otrzymają także możliwość wykonania bezpłatnego test po przylocie do Egiptu na lotnisku. Podróżni mogą na własną rękę wykonać badanie w Polsce. Okazanie negatywnego wyniku badania jest obowiązkowe podczas testu wykonywanego 72 godziny przed planowanym powrotem do kraju. Z obowiązku zwolnione są dzieci do 6 lat. 

Sun&Fun gwarantuje również podróżnym darmowe ubezpieczenie w wariancie MAX, które zawiera między innymi ochronę w przypadku zachorowania na Covid-19.

DF

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki