REKLAMA

Kuźniar rusza z "Uberem dla przewodników"

Malwina Wrotniak2016-07-15 13:30redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2016-07-15 13:30

Nikt tak dobrze nie zna miasta, jak jego mieszkańcy. Jarosław Kuźniar właśnie uruchamia platformę, która umożliwi turystom wynajęcie osobistego przewodnika - niekoniecznie profesjonalisty, ale za to pasjonata - za niewielkie pieniądze. Ten sam portal pozwoli zarobić osobom, które chciałyby się sprawdzić w roli oprowadzającego po swojej miejscowości.

W ramach cyklu "Tanie wakacje z Bankier.pl" podpowiadamy, jak podróżować za mniejsze pieniądze. Jednym z większych wydatków podczas podróży są wejściówki do najbardziej obleganych atrakcji turystycznych. Każde miasto można jednak zwykle obejrzeć w alternatywny sposób albo za mniejsze pieniądze - pod warunkiem, że zna się lokalne smaczki. W takiej sytuacji pomóc mogą serwisy, które ułatwią wynajęcie przewodnika-amatora po miejscu, do którego wyjeżdżamy. Jeśli mieszka tam od lat, a w dodatku lubi swoje miasto, powinien być źródłem informacji, o których nie wspominają żadne przewodniki turystyczne. Platforma dla osób zainteresowanych wynajęciem takiego przewodnika, jak i chcących sprawdzić się (i dorobić sobie) w tej roli, rusza jutro w Polsce - dowiedział się Bankier.pl. Mieliśmy okazję testować nowy serwis Jarosława Kuźniara. Będzie działał niczym Uber dla przewodników.

fot. Jarosław Kuźniar /

"Liczy się pasja, nie licencja"

Strony kojarzące turystów i ich przyszłych przewodników nie są nowością w skali globalnej (patrz na przykład pozycje 9. czy 16. w materiale "30 stron www, które warto znać przed wakacjami"), jednak w Polsce nie wykształciła się jeszcze kultura takiego podejścia do turystyki. Większość wycieczek spotykanych w najbardziej obleganych przez turystów polskich miastach to nadal kilkudziesięcioosobowe grupy podróżujące z wynajętym profesjonalnym przewodnikiem. Wraz ze startem nowego serwisu może to ulec zmianie.

– Goforguide.com ma być globalną platformą do wyszukiwania osobistych przewodników w różnych miastach świata. W wielu miejscach, także w Polsce, żeby pokazać komuś swoje miasto z pasją, nie trzeba mieć licencji. Trzeba umieć snuć historię, mieć wiedzę i zapał, bo klient to zweryfikuje i wystawi ocenę – tłumaczy Jarosław Kuźniar, pomysłodawca biznesu. – Chcemy dawać ludziom prawdziwe emocje, kiedy są w podróży i zwiedzają miasta. Odrywamy ich oczy od Google Maps i dajemy żywego człowieka. Z jego własną opowieścią i historią #pozaszlakiem – dodaje.

Jak znaleźć osobistego przewodnika (lub nim zostać)

Redakcja Bankier.pl miała okazję testować serwis goforguide.com, jeszcze zanim oficjalnie ruszy w sieci. Użytkownicy będą mogli przeglądać sylwetki osób, które już zgłosiły się jako osobiści przewodnicy, jak i dodać własny profil.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
fot. / / goforguide.com

Zakładając własne konto, trzeba określić miasto, którego dotyczy oferta wycieczek, a także oznaczyć (w skali od 1 do 5) mocne strony organizowanych wycieczek pod kątem pięciu kryteriów: Zabytki, Kultura, Tryb życia, Historia, Kuchnia. Z myślą o turystach zagranicznych w profilu pojawia się też informacja o znajomości języków obcych. Przyszły przewodnik określa też minimalną cenę wycieczki, może ponadto wpisać krótki opis swojej osoby i organizowanych przez siebie wycieczek. Minimalna stawka za godzinę wynosi 30 zł. Serwis na starcie będzie pobierał prowizję w wysokości 10% ceny wycieczki.

fot. / / goforguide.com

Przeglądanie ofert przewodników nie będzie wymagało rejestracji, jednak wybranie opcji "Chodźmy w miasto", czyli umówienie się na wycieczkę wymaga już logowania i pozostawienia numeru karty kredytowej, która ma pomóc weryfikować użytkowników.

Najpierw przewodnicy po Krakowie

Serwis startuje jako narzędzie pozwalające skontaktować ze sobą turystę i przewodnika, przy czym szczegóły wycieczki ustalają pomiędzy sobą. Jak mówi Kuźniar, w planach jest wdrożenie m.in. wyszukiwarki, która umożliwi zapisanie się na wycieczkę o sprofilowanych parametrach czy inne funkcjonalności uzupełniające spotkanie turysta-przewodnik.

Na razie oferta dotyczy tylko Krakowa, gdzie wkrótce odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Docelowo ma umożliwić wynajęcie przewodnika także w innych miastach, również za granicą. Serwis startuje w wersji desktopowej i mobilnej, a docelowo przyjmie wersję aplikacji na smartfony w systemach Android i iOS.

Jarosław Kuźniar w rozmowie z Bankier.pl ocenia, że jedną z mocnych stron serwisu może być weryfikowanie przewodników. – Kiedy przygotowywaliśmy się do uruchomienia tego projektu i przeglądaliśmy rynek przewodników w Polsce, zauważyliśmy, że baza tych osób jest mocno rozrzucona po internecie, a do tego brakuje weryfikacji tej grupy. Serwis da im szansę na zweryfikowanie się. Ludzie przecież kupują dziś produkty i usługi, coraz częściej kierując się oceną, jaką wystawiono im w sieci – mówi.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (45)

dodaj komentarz
~IPO
kiedy debiut na dużym parkiecie
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Kuźniar
najważniejsze, żebyście nazwiska nie przekręcali
~kodak
słyszałem że ten Kuśka to straszny burak jest
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Traveler
Dobrze że podaliście nazwę tego portalu - na bank nie skorzystam.
~żalpeel
Tam nie ma z kogo korzystać. Tylko Kuśmiar za 50 dych od numerka i kilku jego znajomych. Żal.pl
~zniesmaczony
to ten celebryta znany z tego, że kupował produkty w największej sieci handlowej w USA a po skończonym tourne u Jankesów ww. produkty oddawał bo uznawał je za niepotrzebne? ha ha ha ha ha ha nie wierzę że reklamujecie kogoś takiego. Jak nisko trzeba upaść by promować taką cebulę.
~Tantaloc
nie przesadzajmy.

Pomysł jest dobry i moze się sprawdzić. Lepiej żeby mu się udało, bo juz nie raz Polacy wpadali na dobry pomysł ale było "nie, to sie nie uda, to sie nie sprzeda" takie marudzenie, a tu nagle rok, dwa, kilka lat później wielkie korpo wpadało i robiło dokładnie to samo tylko wyciągało kasę za granicę.
nie przesadzajmy.

Pomysł jest dobry i moze się sprawdzić. Lepiej żeby mu się udało, bo juz nie raz Polacy wpadali na dobry pomysł ale było "nie, to sie nie uda, to sie nie sprzeda" takie marudzenie, a tu nagle rok, dwa, kilka lat później wielkie korpo wpadało i robiło dokładnie to samo tylko wyciągało kasę za granicę.

Brak u nas rozmachu i jest za dużo marudzenia!!!

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki