Kurs euro znowu w górę. Złoty oddaje zyski

2020-06-04 10:01
publikacja
2020-06-04 10:01
fot. mffoto / Shutterstock

Ostatnie 24 godziny przyniosły gwałtowne odwrócenie trendu z ostatnich kilkunastu dni. Polska waluta zaczęła szybko oddawać niedawne zyski. Kurs euro poszedł mocno w górę.

Od 18 maja cieszyliśmy się z nieco zaskakującego umocnienia złotego, w ramach którego kurs euro spadł z 4,57 zł do 4,37 zł. Ale od 24 godzin na rynku trwa pospieszne zamykanie długich pozycji w polskiej walucie, czego przejawem są szybko rosnące notowania euro.

/ Bankier.pl

W czwartek o 10:03 kurs euro kształtował się na poziomie 4,4316 zł i był o ponad dwa grosze wyższy niż w środę wieczorem. Wczoraj notowania euro poszły w górę o blisko 4 grosze. Zatem w ciągu 24 godzin kurs euro wzrósł łącznie o ok. 6 groszy, odbijając się z najniższych poziomów od trzech miesięcy.

Podobne zmiany obserwujemy na pozostałych „złotowych” parach walutowych. Kurs dolara zwyżkował o prawie cztery grosze, w czwartek rano osiągając wartość 3,9591 zł. A jeszcze w środę cena amerykańskie waluty otarła się o poziom 3,90 zł.

Frank szwajcarski drożał o ponad trzy grosze, osiągając cenę ponad 4,11 zł. Względem środowego minimum wzrost kursu CHF/PLN wyniósł przeszło 6 groszy. Stabilniejsze były notowania funta brytyjskiego, który drożał o 1,5 grosza i był wyceniany na ponad 4,95 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
fakty
Glapciu z dziewczętami wykorzystał zamieszki w USA i poszła interwencja, przed wyborami, żeby suweren nie miał Euro po 4,5 zł, bo nawet on mógłby zacząć podejrzewać, że coś jest nie tak . Ciekawe czy upłynniają już londyńskie złoto, czy mają jeszcze jakieś waluty w rezerwach ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki