Kurs euro zmienił kierunek. Frank na lokalnym szczycie

2020-07-02 09:18
publikacja
2020-07-02 09:18
fot. Elena.Katkova / Shutterstock

24 godziny temu kurs euro gwałtownie zmienił kierunek. Złoty po nieśmiałej próbie umocnienia zdecydowanie się osłabił. W rezultacie kurs franka szwajcarskiego znalazł się na najwyższym poziomie od maja.

Jeszcze w środę rano wydawało się, że rynek nie za bardzo przejmuje się stanowiskiem Rady Polityki Pieniężnej i samodzielnie prowadzi do umocnienia polskiej waluty. Jednakże nastroje szybko się zmieniły i złoty zaczął bardzo szybko tracić na wartości.

/ Bankier.pl

Kurs EUR/PLN podskoczył z 4,4346 zł do niemal 4,48 zł, wyznaczając trzytygodniowe maksimum. W czwartek o 9:18 euro było wyceniane na 4,4739 zł.

Na najwyższym poziomie od końcówki maja znalazł się kurs franka szwajcarskiego. W czwartek rano za helwecką walutę płacono ok. 4,20 zł. Dolar amerykański kosztował ponad 3,97 zł, czyli bez większych zmian względem kursu odniesienia.

Mocno w górę poszły za to notowania brytyjskiego funta. Jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek szterling był notowany na najniższych poziomach od marca, schodząc do 4,86 zł. Ale w czwartek rano brytyjska waluta była już wyceniana na blisko 4,96 zł, czyli aż o 10 groszy wyżej.

KK

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
glutek3434
frankowicze są zniszczeni razem z nimi banki

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki