REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kurs euro w pobliżu 4,70 zł. Strach umacnia franka

2021-11-26 10:21
publikacja
2021-11-26 10:21
Kurs euro w pobliżu 4,70 zł. Strach umacnia franka
Kurs euro w pobliżu 4,70 zł. Strach umacnia franka
fot. PHOTOCREO Michal Bednarek / / Shutterstock

Burzliwy „Czarny Piątek” na giełdach znajduje dobicie także w sytuacji panującej na rynku walutowym. Odrabianie strat złotego do niektórych walut zostało zahamowane.

Po 10:20 kurs euro kształtuje się na poziomie 4,69 zł po tym, jak w pierwszej części porannego handlu ponownie przekroczył 4,70 zł. Wczoraj, po chwilowym umocnieniu złotego, za europejską walutę płaciliśmy blisko 4,665, jednak stan ten nie utrzymał się długo.

W dół idzie natomiast kurs dolara, który spada do 4,165 zł po tym jak rano wystrzelił powyżej 4,185 zł. Jest to pokłosie sytuacji na eurodolarze – EUR/USD rośnie dziś do 1,127 dolara.

Niepokój na rynkach wywołany obawami o kolejną falę pandemii skłania inwestorów do inwestowania w „bezpieczne przystanie” – jedną z nich tradycyjnie jest frank szwajcarski. Kurs helweckiej waluty sięga 4,49 zł po tym jak w godzinach porannych znów przekroczył 4,50 zł. Tymczasem jeszcze wczoraj CHF niemal dotknął poziomu 4,45 zł. Z tego samego powodu drożeje złoto (0,83 proc.), czym odróżnia się od wyraźnie taniejącego bitcoina (-6 proc.).

Tańszy niż w czwartek jest natomiast funt. Brytyjska waluta kwotowana jest po 5,548 zł wobec 5,56 wczoraj po południu.

"Złoty porusza się w dużej mierze razem z koszykiem walut EM i w ostatnich 24 godzinach widzieliśmy zarówno kontynuację jego umocnienia, jak i ponowne osłabienie z uwagi na pogorszenie sentymentu globalnego. Jeśli te ostatnie trendy będą kontynuowane, EUR/PLN wróci ponad 4,70" – napisali ekonomiści Banku Pekao.

"Przed nami spokojna sesja na rynkach globalnych zważywszy na ubogie kalendarium danych makroekonomicznych oraz skrócenie sesji w Stanach Zjednoczonych. Pewną nerwowość rynków może natomiast wywoływać informacja o kolejnej mutacji koronawirusa odkrytej w Afryce Południowej. Nie uważamy jednak, by jej wpływ mógł mieć istotne przełożenie np. na polskiego złotego. Kurs EUR/PLN i tak zakończył już trwającą trzy dni korektę spadkową i obecnie może kierować się na nieco wyższe poziomy" – wskazali ekonomiści banku Millennium.

MZ

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
podatnik-
Nie strach tylko informacje płynące z rządu, w którym Minister Finansów absolwent szkoły Goldsmith’s University of London(poz. 1669 na świecie) posiadający niestety tylko licencjat!(Gazeta prawna.pl twierdzi,że tylko średnie) Ciekawe ile by się śmiali z dyplomu magistra otrzymanego na Akademii Leona Koźmińskiego Nie strach tylko informacje płynące z rządu, w którym Minister Finansów absolwent szkoły Goldsmith’s University of London(poz. 1669 na świecie) posiadający niestety tylko licencjat!(Gazeta prawna.pl twierdzi,że tylko średnie) Ciekawe ile by się śmiali z dyplomu magistra otrzymanego na Akademii Leona Koźmińskiego gdyby absolwent chciał w USA nostryfikować go na poziomie magistra jeżeli dostanie licencjat to niech się cieszy! , w momencie gdy inflacja przebiła 10%, w PRLu bis i który jest bankrutem od poczęcia i do tego zadłużonym na 7 bilionów(naszych bilionów) PLN?
nasch_tschalnik
Tak to już jest, gdy kraj jest monstrualnie zadłużony, z wysoką inflacją i rządzony przez odrealnionego despotę, który boi się kobiet.
bha
Cóż...W miarę spokojnie i w miarę dobrze to już było.
dziadek55
Strach dookoła /strach umacnia franka/-a drapieżny,doświadczony wilk ze swoją sforą ,głodną sukcesów - ukryty na skraju lasu gotowy do pożarcia "zajączków" . Przecież im dłużej "zajączki" bedą skakać ze zniecierpliwienia o podwyżkę stóp procentowych czy interwencje na PLN ,to dla wilka Strach dookoła /strach umacnia franka/-a drapieżny,doświadczony wilk ze swoją sforą ,głodną sukcesów - ukryty na skraju lasu gotowy do pożarcia "zajączków" . Przecież im dłużej "zajączki" bedą skakać ze zniecierpliwienia o podwyżkę stóp procentowych czy interwencje na PLN ,to dla wilka lepsze pole do właściwego wyboru......
jpelerj
O czym właściwie piszesz? To bajki z morałem, jak u Ezopa, czy co?
osiemgwiazd
Ucieka euro, ucieka Unia. Kraj dziwoląg, rządzony przez zabobon i dziwoląga.
kibicgorzowski
kapital ucieka z gieldy .a cebulion adasiowy bilet dalej w dół. bilet bo waluta tego nazwac nie mozna.
osiemgwiazd
A gdzie najgorszy bankier centralny Europy? Gdzie jego dwórki,?
john-eire
Moim zdaniem Polacy maja dosc, zawsze wyzszy inflacja niz strefa euro, jak dollar rzadzi zloty toni jak kamien w wodzie I bank centralny ktory zawsze chce slaby zloty. Im szybczej Polska polaczyc strefa euro tym lepsza.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki