REKLAMA

Kurs euro stabilny. Funt mocno potaniał

2020-09-11 09:33
publikacja
2020-09-11 09:33
fot. Blue Planet Studio / Shutterstock

Eskalacja sporu między Wielką Brytanią a Komisją Europejską doprowadziła do silnej przeceny funta. Tymczasem kurs euro do złotego pozostaje stabilny w oczekiwaniu na decyzję w sprawie ratingu Polski.

W piątek rano kurs euro kształtował się na poziomie 4,4429 zł, bez większych zmian względem czwartkowego wieczoru. Od tygodnia kurs EUR/PLN waha się w przedziale 4,4250-4,4700 zł po tym, jak w ubiegłym tygodniu wybił się górą z sierpniowej konsolidacji.

/ Bankier.pl

Dziś wieczorem regularny przegląd polskiego ratingu kredytowego powinna ogłosić agencja Moody’s, w której rząd Polski ma najwyższą ocenę wśród trzech głównych agencji ratingowych. Zmiana ratingu nie jest oczekiwana.

Tymczasem znacznie więcej dzieje się na rynku funta brytyjskiego. Od początku tygodnia szterling mocno traci względem dolara. To reakcja na zaostrzenie sporu handlowego między Londynem a Brukselą. Rząd Zjednoczonego Królestwa stawia Unii ultimatum i chce wynegocjować porozumienie handlowe do 15 października.

/ Bankier.pl

W rezultacie kurs funta do złotego obniżył się do 4,8246 zł w piątek rano względem blisko 5 zł notowanych jeszcze tydzień temu. W czwartek kurs GBP/PLN wyrównał lokalne minimum, schodząc w pobliże 4,80 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
prs
Dziekujemy bardzo bankierowi za...historyczne dane jak rowniez, opowiesci dziwnej tresci..

Naprawde.."petarda" info..
Normalnie bloomberg..
atx
no to trza skupywać!!! taczkami
za tydzień będzie szczytować !!!! SIX
marianpazdzioch
UK rozwinie handel z całym światem, który blokuje obecnie Bruksela. Jestem pewien, że w długim terminie wyjdą na tym lepiej. Nawet te przejsciowe osłabienie kursu, dziś w sytuacji kryzysu to coś o czym marzą rządy silnych gospodarek na całym świecie.
jpelerj
Ale pierwsze funty, które wymieniałem, to były po kursie ponad 2 US$ /GBP...;-)
lorelie
Gospodarka oparta na miejscowych alkoholikach, turystach oglądających z zaciekawieniem starą babcię w sukni nie wystarczy aby utrzymać kilkadziesiąt mln ludzi...a zagrabiona kasa innym narodom zaczyna się kończyć.
londonern
No popatrz, a wciaz ci alkoholicy sa 6 gospodarka swiata z GDP ponad 5x wiekszym od Polski. Widac babcia w sukni daje rade. Albo tej zagrabionej kasy tyle bylo. No nie wiem. Wiem za to, ze jestes frustratem, nie znajacym sie za grosz na ekonomii. Z pierwszym nic nie mozna zrobic, z drugim - czytaj, ogladaj, ucz sie - potem wypowiadaj No popatrz, a wciaz ci alkoholicy sa 6 gospodarka swiata z GDP ponad 5x wiekszym od Polski. Widac babcia w sukni daje rade. Albo tej zagrabionej kasy tyle bylo. No nie wiem. Wiem za to, ze jestes frustratem, nie znajacym sie za grosz na ekonomii. Z pierwszym nic nie mozna zrobic, z drugim - czytaj, ogladaj, ucz sie - potem wypowiadaj na forum, badz co badz, ekonomicznym.
jpelerj odpowiada londonern
Ale zaczynali od imperium.
meryt odpowiada jpelerj
Królowa z jednej strony kanału, cesarzowa z drugiej (córka z matką).
londonern odpowiada jpelerj
Zaczynali? Raczej doszli do tego od malej wysepki do zarzadcow polowy swiata - wiekszosci Indii, czesc Afryki i Ameryki.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki