REKLAMA

Kurs euro stabilny. Dolar najsłabszy od września

2020-12-01 10:02
publikacja
2020-12-01 10:02
fot. Murad Sezer / Reuters

Na światowym rynku walutowym trwa słabość dolara amerykańskiego, który na parze z euro atakuje tegoroczne szczyty. Przy względnie stabilnym kursie euro na polskim rynku oznacza to „zielonego” najtańszego od trzech miesięcy.

Po raz drugi w tym roku kurs EUR/USD zaatakował barierę 1,20 dolara za euro. Osłabienie amerykańskiej waluty jest powiązane z narastającym apetytem na ryzyko wśród inwestorów, którzy - antycypując wprowadzenie szczepionki przeciw Covid-19 - rozglądają się za bardziej ryzykownymi aktywami.

/ Bankier.pl

Tryb „risk on” teoretycznie powinien wspierać złotego. Jednakże po dynamicznym umocnieniu z początku listopada polska waluta od trzech tygodni pozostaje stabilna. Kurs euro porusza się w przedziale 4,45-4,51 zł, we wtorek rano utrzymując się blisko środka listopadowej konsolidacji.

/ Bankier.pl

O 10:03 kurs euro wynosił 4,4717 zł, a więc bez zmian względem stanu z poniedziałkowego wieczoru.

Równocześnie notowania dolara amerykańskiego zniżkowały o prawie dwa grosze, schodząc do poziomu 3,7327 zł. W poniedziałek „zielony” kosztował nawet mniej niż 3,73 zł i był najtańszy od 3 września. Kurs franka szwajcarskiego kształtował się na poziomie niespełna 4,12 zł, o pół grosza niższym niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
warszawyak
a będzie jeszcze tańszy , w przyszłym roku po 2 zł !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki