REKLAMA

Kurs euro przekroczył 4,52 zł. Złoty najsłabszy od maja

2020-09-24 10:09
publikacja
2020-09-24 10:09
fot. Sentemon / Shutterstock

Trwa słaba passa polskiej waluty. Na fali rosnącej awersji do ryzyka kurs euro osiągnął najwyższe poziomy od czterech miesięcy, przekraczając oczekiwania wielu analityków.

Jeszcze kilka dni temu rynkowi analitycy twierdzili, że kurs euro ustabilizuje się w pobliżu 4,45 zł. Tak się jednak nie stało. Kolejna fala wyprzedaży akcji na Wall Street pogorszyła nastroje na rynkach i zwiększyła awersję do ryzyka. A to przejawia się wyprzedażą walut rynków wschodzących, w tym także polskiego złotego.

/ Bankier.pl

W czwartek o 10:08 kurs euro wynosił 4,5244 zł i był o przeszło dwa grosze wyższy niż w środę wieczorem.  Tylko od początku tygodnia kurs euro wzrósł o ponad 7 groszy i w ten sposób osiągnął najwyższy poziom od 22 maja.

Kurs dolara amerykańskiego po zwyżce o ponad 1,5 grosza osiągnął poziom 3,8820 zł, choć nad ranem podchodził nawet pod 3,89 zł. Była to najwyższa wartość od dwóch miesięcy.

Frank szwajcarski z samego rana był wyceniany na blisko 4,21 zł, a więc najwyżej od połowy lipca. Do 10:08 kurs franka obniżył się do 4,1956 zł, lecz wciąż był o ok. 1,5 grosza wyższy niż dzień wcześniej. Brytyjski funt notowany był po blisko 4,9363 zł, o przeszło dwa grosze wyżej niż w środę.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Skoro rząd, NBP i RPP od tygodni dążą do osłabienia złotego, to nie należy się dziwić, że ich wysiłki przynoszą w końcu efekty. Łatwiej będzie wyprzedawać polskie dobra za granicę, a za każde obrzydliwe euro z UE rząd będzie miał więcej cebulionów na dalszą promocję nieróbstwa
demeryt_69
Zapewne tym dwóm blond-włosym 'sekretarkom' chodziło o ułatwienie zadania polskim eksporterom :)
atx
wg anlizy
tak będzie rosła w siłę złotówka
dolar dojdzie do 4,06
Funt do 5,01
a Ojro 4,66
a o Franku nic nie powim bo to ...wrażliwy osobnik pod celownikiem
demeryt_69
W przypadku CHF obecny poziom jest sporo wyższy niż ten z feralnego czwartku 15. stycznia 2015 roku!
killgore
meryt, gdzie twoja wklejka dnia?
shadow_xx
Nie dostał jej jeszcze od Łona.
sturmbannfuhrer_brunner
Przekaz dnia jeszcze się nie ukonstytuował.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki