REKLAMA

Kurs euro powyżej 4,50 zł. Dolar zyskuje

2021-01-12 09:47
publikacja
2021-01-12 09:47
fot. NATALIA61 / Shutterstock

Trwa korekta na najważniejszej parze walutowej świata, premiując dolara wobec euro. Równocześnie kurs euro w Polsce utrzymuje się na stabilnym, ale bardzo wysokim poziomie.

We wtorek o 9:48 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5226 zł, a więc nieznacznie wyższym niż dzień wcześniej. Po grudniowych interwencjach walutowych Narodowego Banku Polskiego złoty pozostaje niemal ekstremalnie słaby, a notowania euro utrzymują się powyżej 4,50 zł.

/ Bankier.pl

Rynek czeka teraz na nowe wskazówki z banku centralnego, które oczekiwane są po środowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej oraz po piątkowej konferencji prasowej prezesa NBP Adama Glapińskiego. Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie kierownictwa NBP z dziennikarzami od marca 2020 roku.

Cały czas trwa też korekta na parze euro-dolar, która w zeszłym tygodniu osiągnęła najwyższe poziomy od blisko trzech lat. Ruch ten nie jest jednak zbyt dobrze widoczny na polskim rynku walutowym ze względy na noworoczne umocnienie złotego. W rezultacie za dolara amerykańskiego płacimy niespełna 3,72 zł, a więc podobnie jak na początku roku.

Kurs franka szwajcarskiego o wtorkowym poranku wynosił prawie 4,18 zł. Funt brytyjski podrożał o blisko dwa grosze i był wyceniany niemalże na 5,04 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki